בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
גם להן מגיע 
הכירו את מנהיגות חברתית: משאל עם בנושאים חברתיים, וגוף ביקורת ציבורית חדש 

הכירו את מנהיגות חברתית: משאל עם בנושאים חברתיים, וגוף ביקורת ציבורית חדש

 
גם להן מגיע |
 

למרות תוצאות לא מרשימות בבחירות 2013, מנסה אילן זנבר להסתער שוב על לבו של הציבור. והפעם במצע: דרישה לחייב כל מפלגה לעמוד בהבטחותיה, הקמת גוף חדש שיחקור אפילו את מבקר המדינה עצמו, והעדפה לא להמליץ על נתניהו או על הרצוג אם ייכנסו לכנסת • על המפלגות הרחוקות מהעין הציבורית ומאחוז החסימה, כתבה רביעית בסדרה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אילן זנבר - יו"ר מפלגת מנהיגות חברתית
 אילן זנבר - יו"ר מפלגת מנהיגות חברתית   צילום: עמוד הפייסבוק של 'מנהיגות חברתית' 
 
 

בבחירות הקודמות, זכתה מפלגת "מורשת אבות" בראשות אילן משיחא ל-499 קולות בלבד, ודורגה אחרונה מבין כל המפלגות שניסו את כוחן (בחיפה ובנתניה נרשמו מרבית המצביעים - 23 כל אחד). ב-2015 חוזר אותו מנהיג, אילן זנבר, עם מפלגה המכונה "מנהיגות חברתית", בתקווה לזכות לתמיכה נרחבת יותר.

 

"אנחנו ייצוג של מפלגה וארגון אנטי פלגני, העוסק במנהיגות ובחברה, באופן של שילוב כל היתרונות היחסיים, למערכת מקצועית של החלטות ענייניות ומעשיות שיש בהן טובת המדינה, טובת הכלל במדינה, וטובת כל פרט מהכלל במדינה", מסביר זנבר. "למרות מגמת עורכי הסקרים לא להציג מפלגות חדשות בסקרים, ומגמת התקשורת לא לעסוק במפלגות לא מסוקרות, למרות עליית אחוז החסימה ופער חוסר השוויון ולמרות כל הקשיים, נמשיך לקיים את התחייבויותינו לפעול למען הציבור. נמשיך לפעול גם אם אחוז החסימה יעלה ל-20 מנדטים".

 

לכתבות קודמות בפרויקט

המפלגה שמבטיחה להילחם למניעת פורנוגרפיה מילדים

המפלגה שמבטיחה חינוך מדעי במקום חינוך מגזרי

המפלגה שמבטיחה פתרונות ירוקים, גם נגד איראן

 

למפלגתו של זנבר יש 5 מטרות כלליות:

1. נציגות והנהגה, אחראית וישרה, אומרת ועושה.
2. המהות והדרך, מעל כל שאיפה ורצון.
3. להביא להצלחה בכל ישראל, לגמילות חסדים, לאחדות בתוכנו, ושלום בינינו לבין שכנינו.
4. מקדמים דמוקרטיה אזרחית; "ממשל לאומי", בו כל הציבור וללא נציגות, מחליט בשיטה מקורית במיוחד, החלטות בנושאים חברתיים, המחייבות את נבחרי הציבור לבצען.
5. ובנוסף לכל, מקדמים מהפכה "סגולה"; חיזוק מוחלשים ומחיקת מושחתים, ובכלל זה, פירוק השליטה החוקתית של גורמים שאינם נבחרי ציבור, ולהבטיח שאושיות-הדמוקרטיה תהיינה דמוקרטיות.

6. להבין ששחיתות היא כל חשד של כל דבר בלתי-מוסרי, או נראה לא מקובל בחברה, שאינו בהכרח מוגדר בחוק, ושאינו בהכרח תואם להגדרה מוכרת.

 

 
הצבעה בבחירות. הציבור יזכה להשפעה ישירה בנושאים חברתיים
 הצבעה בבחירות. הציבור יזכה להשפעה ישירה בנושאים חברתיים   צילום: רויטרס 
 
 
 

נשאף לנוהל קבוע של הגשות הצעות חוק חברתיות, ובכך נהפוך את כל הכנסת, לכנסת חברתית", מסביר זנבר, "נשתמש במנדט מהבוחר כדי לחייב כל מפלגה לקיים את הבטחותיה לבוחריה

 

"לצורך הטיפול בשחיתות, מנהיגות חברתית תפעל מתוך הכנסת, להעניק סמכויות בלתי מוגבלות למוסד ביקורת לאומי חדש, שכל תפקידו יהיה לחקור כל חשד לשחיתות, בכל מקום ובכל מוסד במדינה, כולל במשרד מבקר-המדינה, וכולל באושיות-הדמוקרטיה", מצהיר זנבר, "נשאף לנוהל קבוע של הגשות הצעות חוק חברתיות ובכך נהפוך את כל הכנסת, לכנסת חברתית; נשתמש במנדט מהבוחר כדי לחייב כל מפלגה, לקיים את הבטחותיה לבוחריה".

 

לדברי זנבר, שרשימתו כוללת גם את שקד כחלון, משה מוזס, טליה רוטנברג, יעקב ישראל בוסירה, משה סלע, משה פפיא, משה בונפיס ומור דבוש, השיטה הקיימת של הפוליטיקה בישראל "לא עושה ולא יכולה לעשות דבר למען אזרחי המדינה, כי היא עסוקה בפלגנות פוליטית ובבחירות מתמידות, ולא בעיקר ובעשייה. את דעתם, מסירותם ונאמנותם של חברי מנהיגות חברתית בכנסת, לא ניתן לקנות, ולא ניתן לקחת מהם.

 

"מי שחשובים לו איכות חייו הפרטיים, מפעל חייו המשפחתיים, עתידו, סביבתו, המקום בו הוא חי ונמצא, המדינה ביחס אליו וביחס לשאר אזרחי המדינה, ובכלל זה הקשר של המדינה עם שאר העולם, יבחר בנו, כי אנחנו המפלגה היחידה שתעשה הכל כדי לדאוג לכל הדברים האלה. אין אצלנו תירוצים, ולא ניתן לקנות את נאמנותנו לעשות למען הציבור במדינה", הוא מסכם.

 

אגב, בעבר פעלה מפלגה בשם "מורשת אבות" תחת הרב בא-גד, שהתפרסם בשנות ה-90 כחבר מפלגת "מולדת". זנבר מדגיש כי למרות הפלטפורמה הקיימת, "אין לנו קשר למפלגה הקודמת ולמטרותיה".

 

 
מבקר המדינה יוסף שפירא. אף אחד לא חסין
 מבקר המדינה יוסף שפירא. אף אחד לא חסין   צילום: עידן מילמן 
 

השאלון: מה עמדותיכם בנושאים שבלב הדיון הציבורי


עם מי הייתם מעדיפים לשבת בממשלה, עם נתניהו או הרצוג?

 

"לטובת המדינה ואזרחי המדינה, נעדיף העדפה שאף אחד מהם לא יהיה ראש ממשלה".

 

מי חבר הכנסת הנערץ עליכם?

 

"כל חבר במפלגה מרגיש הזדהות עם אישיות אחרת".

 

איזה מנהיג היסטורי מהארץ או מהעולם הייתם רוצים לפגוש?

 

"זו שאלה אינדיבידואלית, אותי היה מסקרן לפגוש מנהיגים מהמקרא".

 

מה לדעתכם צריך לעשות כדי לעצור את הגרעין האיראני?

 

"להמשיך עם סנקציות מחמירות יותר, ולשלב מודיעין איכותי כהכנה לתקיפה, במידה והאיום האיראני לא יזנח את השאיפה לנשק להשמדה המונית".

 

כמה צריך לעלות גביע קוטג'?

 

"עלות מוצרי הצריכה חייבים להיות תואמת ליכולת הקיומית של בעלי המעמד הנמוך ביותר בחברה".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by