בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אליאן גונזלס המריא לקובה  

אליאן גונזלס המריא לקובה

 
 
רויטרס

בעקבות פסיקת ביהמ"ש העליון בארה"ב הגיע לסיומו מאבק החסות על הילד, שניצל מספינת פליטים קובנים, אשר טבעה יחד עם אימו בנובמבר האחרון ליד חופי ארצות הברית; אביו של אליאן: מקווה שהפרשה תקרב בין ארה"ב לקובה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הילד אליאן גונזלס המריא הלילה (רביעי) מוושינגטון בדרכו חזרה לקובה, ובכך הסתיים מאבק החסות הבינלאומי סביב הילד שנמשך כמעט שמונה חודשים.

חזרתו לקובה התאפשרה לאחר שבית המשפט העליון בארצות הברית דחה עתירה של קרובי הילד ממיאמי, אשר ביקשו להעניק לאליאן מקלט מדיני בארצות הברית, ובכך למנוע ברגע האחרון את חזרתו לקובה.
 
 

אביו של הנער: נקווה כי הפרשה תפתח דף חדש ביחסי ארה"ב קובה

חואן מיגל גונזלס, אביו של הילד, אמר דקות לפני עלייתם למטוס כי הוא מקווה שהחברים אשר רכש בזמן שהייתו בארצות הברית, יובילו ליחסים טובים יותר בין ארצו, קובה, לבין ארצות הברית.

"למרות כל הסבל של משפחתי, אני מאמין שהפרשה עזרה לי לפגוש כמה אנשים מבריקים ומדהימים בארצות הברית. אני מקווה שאותה חברות תהיה בין שתי מדינותינו, בין קובה לבין ארצות הברית", דברי האב.

נשיא קובה, פידל קסטרו, פנה לעם הקובני בעקבות החלטת בית המשפט העליון, וקרא לו לשמור על איפוק. על מנת לשמור על פרטיות המשפחה, תוכנן טקס צנוע יחסית בשדה התעופה בהוואנה עם נחיתתם של הילד ואביו.

 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by