בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מרידור ימונה לשר בלי תיק  

מרידור ימונה לשר בלי תיק

 
 
חדשות נענע 

בפגישה שנערכה אמש בין ראש הממשלה ומרידור סכמו השניים כי מרידור יקבל את האחריות לטיפול השוטף במוסד, בשב"כ ובועדה לאנרגיה אטומית. ראש המטה המדיני בטחוני, דני יתום, אומר הבוקר כי לא ידוע לו על כוונה להעביר ממנו את סמכויות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בפגישה שנערכה אמש, רביעי, בין יו"ר ועדת החוץ והביטחון דן מרידור לראש הממשלה אהוד ברק סכמו השניים כי מרידור יתמנה לשר בלי תיק ויהיה אחראי לטיפול במוסד, בשב"כ ובועדה לאנרגיה אטומית. זוהי הפעם הראשונה שראש הממשלה מוותר על הטיפול במוסדות הרגישים.

העיתון `ידיעות אחרונות` מדווח הבוקר כי בפגישה הוצע עוד שהשר אמנון ליפקין שחק שמונה לשר התחבורה ימשיך להחזיק גם בתיק התיירות וח"כ רוני מילוא ישמש כסגנו, ימלא בפועל את תפקידו, ובמקביל יוותר על תפקיד ראשות ועדת החוץ והביטחון שהובטח לו במידה ומרידור ימונה לשר. בשלב זה מתעכבים המינויים בעקבות שהותו של מילוא בחו"ל.

ברק מעוניין בשילובו של מרידור בממשלתו בעיקר בשל היותו מזוהה עם הימין. בלשכת ראש הממשלה אישרו שאכן התקיימה פגישה ואמרו כי ראש הממשלה מצפה לתשובת מפלגת המרכז.


 
 
ראש המטה מדיני בטחוני במשרד ראש הממשלה, דני יתום, אמר הבוקר לגלי צה"ל כי הוא לא עודכן באשר להצעה של ראש הממשלה להפקיד את השב``כ, המוסד והועדה לאנרגיה אטומית בידי חבר הכנסת דן מרידור שימונה לשר. יתום מופקד על הקשר של ראש הממשלה עם הגופים הללו.

יתום הציע לשאול את ראשי שב``כ לשעבר לדעתם בנושא. ראש השב``כ לשעבר, כרמי גילון, אמר שמדובר ברעיון רע מאוד שיקשה על השב``כ לתפקד. באחרונה נמתחה ביקורת מצד גורמים ביטחוניים על כך שיתום מרכז סמכויות רבות מידי בידיו ולא מאפשר קשר ישיר בין ראשי מערכת הביטחון לראש הממשלה.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by