בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הסתיימה פרשת גונזלס: אליאן שב הביתה לקובה 

הסתיימה פרשת גונזלס: אליאן שב הביתה לקובה

 
 
רויטרס

אליאן גונזלס בן השש חזר אמש עם אביו לקובה לאחר מאבק משפטי פוליטי ומשפחתי ארוך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ביישן אך מחייך שב אמש (רביעי) ניצול הספינה בן השש, אליאן גונזלס, לביתו בקובה. בכך הסתיים המאבק המר על אליאן בניצחון פוליטי לנשיא קובה, פידל קסטרו.

אליאן, שהטרגדיה האישית שלא גררה סכסוך משפחתי קשה ומכוער ומשבר נוסף בהיסטוריה של משברים בין ארצות הברית לקובה, שב לקובה בטיסה מוושינגטון להוואנה. אליאן שב עם אביו בן ה-31, שבתמיכת קסטרו יצא לארצות הברית להשיבו.
 
 
בשדה התעופה קיבלו את אליאן ארבעת סביו וסבותיו, בני משפחה, מאות מחבריו לבית הספר ופקיד קובני בכיר. "הנסיך הקטן שנעדר שב למולדתו", אמרו בטלוויזיה הקובנית ששידרה את חזרתו של אליאן בשידור חי. "הרגע לו כולנו חיכינו וחלמנו הגיע", הוסיף הקריין. מהתקשורת הזרה נמנע להתקרב לאליאן אלא רק לצלמו בשדה התעופה מרחוק.

הממשלה הקובנית הודיעה כי אליאן צפוי כעת, במשך שלושה שבועות, להשלים במרוכז את הלימודים שהחמיץ בבית מיוחד בהוואנה שהוסב למיני בית ספר. לאחר מכן יצטרף אליאן לשאר ילדי קובה לחופשה השנתית וישוב לביתו בקרדנס.
 

עזיבתו של אליאן, שסוקרה בשידור חי כמעט על ידי כל רשתות הטלוויזיההגדולות בארצות הברית, באה לאחר שבית המשפט העליון דחה עתירה של בני משפחתו של אליאן ממיאמי שביקשו להשאירו בארצות הברית. בית המשפט דחה בקשה נוספת להעניק לאליאן מקלט פוליטי בארצות הברית.

ספינתו של אליאן טבעה בנובמבר כאשר אמו ועשרה קובנים נוספים שניסו להימלט לארצות הברית טבעו ומתו. אליאן ניצל לאחר ששני דייגים משו אותו מן הים מול חופי פלורידה.

קרובי משפחתו של אליאן במיאמי לקחו את הילד חסותם וביקשו לגדלו בארצות הברית, חופשי כפי שאמו רצתה, וברבו להחזירו לאביו בקובה. אליאן זכה להיפגש עם אביו לאחר שב-22 באפריל פרצו כוחות מיוחדים של מחלקת ההגירה באישון לילה לבית קרוביו במיאמי ותחת איומי רובים חטפו את אליאן מקרוביו. אמש כאמור, חזר אליאן לקובה ובכך הסתיימה הפרשה.
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by