בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בחירות 2015 - סקרים 
סקר: כמעט מחצית מהצעירים במגזר הרוסי נוטים להצביע למפלגות שמאל או מרכז 

סקר: כמעט מחצית מהצעירים במגזר הרוסי נוטים להצביע למפלגות שמאל או מרכז

 
בחירות 2015 - סקרים |
 

שינוי מגמה במגזר- הציבור שנתפש בעבר כרוב של מצביעי ימין שינה את פניו, והעדיפות למצב הביטחוני פינתה את מקומה לתסכול בעקבות יוקר המחייה והאפליה בקרב האוכלוסייה הישראלית הכללית. יתרה מכך, 60 אחוזים מקרב הצעירים במגזר מהרהרים באפשרות להגר למדינה אחרת. יחד עם זאת, כמעט מחצית מהם השיבו: "אם מחירי הדירות יוזלו- נישאר"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
למי יצביעו הרוסים הצעירים בבחירות הקרובות
 למי יצביעו הרוסים הצעירים בבחירות הקרובות   צילום: מכון "פאנלס" 
 
 

44 אחוז מהבוחרים הצעירים בקרב המגזר הרוסי צפויים להצביע בבחירות למפלגות הממוקמות על הציר שבין השמאל למרכז. כך, עולה מממצאי סקר מכון "פאנלס" שנערך עבור אתר האקטואליה בשפה הרוסית, "רלבנט אינפו".


הסקר, שכאמור נערך בשבועיים האחרונים בקרב 1,023 משיבים מהמגזר הרוסי (עולי ברית המועצות משנת 1989 ואילך), מצא כי כמעט מחצית מקהל הבוחרים הצעיר, כלומר בחתך הגילאים שבין 25-34, מתכוון להצביע לרשימות השמאל השונות ולמפלגות המרכז "יש עתיד" ו-"כולנו", בראשות משה כחלון. יצוין כי מפלגתו של כחלון הוגדרה בסקר מלכתחילה כמפלגת מרכז, אף שבראשה עומד איש ליכוד לשעבר.


בחינת כוונות ההצבעה בקרב הבוחרים המבוגרים מגלה נטיות שמרניות יותר. לראיה, המפלגות הזוכות לתמיכה הגבוהה ביותר מקרב בוחרים אלו הן "ישראל ביתנו" ו-"יש עתיד", הזוכות בהתאמה ל-17 ול-15 אחוז מקולות המצביעים. 18 אחוזים מהבוחרים העידו כי טרם החליטו למי להצביע.

 

המפלגה החזקה ביותר: "ישראל ביתנו"

בסך הכול, העידו רק 34 אחוזים מהמצביעים כי בכוונתם להצביע למפלגות מגוש הימין, ובהן כאמור מפלגתו של אביגדור ליברמן. בקרב עורכי הסקר משערים שהסיבה לכך היא החשיבות שתפש התחום הכלכלי בבחירות הנוכחיות. למעשה, מממצאי הסקר עולה כי 21 אחוזים מהעולים שוקלים הגירה, כאשר בקרב הצעירים מגיע שיעור השוקלים הגירה ל-60 אחוזים. הסיבה העיקרית לאותו שיקול היא כלכלית (57 אחוזים) והמצב הביטחוני (48 אחוזים).


אותם אלו ששוקלים לעזוב, ציינו בסקר כי הם עשויים לנטות להישאר בארץ, במקרה של הוזלת מחירי הדיור (47 אחוזים, הסכם שיבטיח את ביטחונה של מדינת ישראל (35 אחוזים) ושיפור בתנאי העסוקה ובתנאים הסוציאליים (31 אחוזים).

 

 
למי יצביעו הרוסים בבחירות הקרובות
 למי יצביעו הרוסים בבחירות הקרובות   צילום: מכון "פאנלס" 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by