בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משתמשי טלפונים סלולאריים מתלוננים על תחושת עור שורף 

משתמשי טלפונים סלולאריים מתלוננים על תחושת עור שורף

 
 
חדשות  נענע

במחקר שנערך בנרווגיה מתלוננים חלק גדול מהמשתמשים הקבועים בטלפונים סלולאריים על כאבי ראש, התחממות האוזן ותחושת עור שורף. החוקרים: הקשר לטלפונים הסלולאריים אינו הכרחי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר שנערך באוניברסיטה למדעים וטכנולוגיה בנורווגיה שבו נטלו חלק למעלה מעשרת-אלפים משתמשים קבועים בטלפון סלולארי מנורווגיה ושבדיה , העלה ממצאים שעלולים לעורר דאגה.

על-פי הנתונים שהתפרסמו במחקר, 31 אחוזים מבין המשתמשים בטלפון סלולארי בנורווגיה דיווחו על אחד מהסימפטומים הבאים: כאבי-ראש, התחממות של האוזן ו"תחושה של עור שורף". בקרב הנבדקים משוודיה, מדובר על 13 אחוזים שדיווחו על סימפטום אחד או יותר בו חשו בעקבות השיחה במכשיר הסלולארי.

על-פי עדותם של הנבדקים, תחושת ההתחממות החלה בזמן השיחה במכשיר, אך כאבי הראש החלו כחצי שעה לאחריה ונמשכו שעתיים לערך. במחקר נבדק גם היחס בין משך השיחה להופעת הסימפטומים. בין 48 ל - 78 אחוזים מקרב הנבדקים בנורווגיה דיווחו כי הסימפטומים החלו רק לאחר חמש דקות שיחה, ואותו היחס באחוזים גם דווח בקרב הנבדקים משוודיה.

למרות הממצאים, מדגישים החוקרים כי לא קיים בהכרח קשר בין התופעות לבין השימוש בטלפון הסלולארי, ובכל מקרה הנתונים אינם מעידים על כל המשתמשים בתקשורת הסלולארית. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by