בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בפעם השנייה החודש: שריפה מאיימת על אתר גרעיני בארה'ב 

בפעם השנייה החודש: שריפה מאיימת על אתר גרעיני בארה'ב

 
 
רויטרס

האש פרצה באזור דרום וושינגטון כתוצאה מתאונה. כעת, היא מאיימת לפגוע באחד מהמתקנים הגדולים ביותר בארצות הברית. מנהל המחלקה לטיפול בנשק גרעיני: "הכל תחת שליטה, אין מה לדאוג"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ביל ריצ`רדסון, מנהל מחלקת הגרעין בממשל האמריקאני, הודיע הבוקר (שישי) כי כוחות ההצלה הצליחו להשתלט על האש המשתוללת באזור דרום וושינגטון, סמון למתקן הגרעיני "האנפורד". לדבריו, אין כל סיכון לחשיפה לקרינה מסוכנת באזור.

האש עצמה פרצה בעקבות התנגשות קטלנית של מכונית באזור אתמול (חמישי). על פי ההערכות, למרות שהאש התפשטה, היא גרמה לנזקים יחסים מעטים: "רק" עשרים בתים נהרסו כליל.

בראיון טלוויזיוני הסביר ריצ`רדסון, כי הטיפול בפרשה מוכיח שתוכניות החירום עובדות כהלכה, אך ציין שעדיין ישנה דאגה בקרב הדרגים המקצועיים מרוחות חזקות שעלולות להופיע באזור.

"לא נגרם שום נזק לאף אחד מהאתרים הגרעיניים ולא נפלט זיהום לא באוויר ולא ביבשה", אמר ריצ`רדסון. הוא הוסיף, כי אתר "הנפורד" הוא אתר האיחסון הגדול ביותר בארצות הברית לחומרים רדיואקטיביים וגרעיניים. לדבריו, האומה האמריקאנית על כל חלקיה חייבת להיות "סופר מוכנה" להתמודות עם כל בעייה באתר.

זוהי הפעם השנייה תוך חודש שמתקן גרעיני של ארצות הברית נמצא בסכנה. בחודש מאי שריפת ענק שפרצה באזור ניו מקסיקו איימה לפגוע במעבדות הגרעין הלאומיות של ארצות הברית בלוס אלמוס.

___________________
תרגום: גל אלון
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by