בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחאה בישראל ובעולם בעקבות מתן גזרי-הדין באיראן 

מחאה בישראל ובעולם בעקבות מתן גזרי-הדין באיראן

 
 
חדשות  נענע

ארגוני זכויות-אדם, ממשלות זרות ומשרד החוץ הישראלי מביעים זעזוע ודאגה מתוצאות המשפט, בו הורשעו עשרה מהיהודים המואשמים בריגול. ברק קורא לממשלות בעולם לפעול למען שחרורם

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ישראל קוראת הערב למדינות העולם לפעול למען שחרורם של עשרת היהודים האיראניים, שהואשמו בריגול לטובת ישראל.
עשרה מבין היהודים נמצאו אשמים ונגזרו עליהם 4 עד 13 שנות מאסר בתוספת עונשי מלקות וקנסות. שלושה יהודים נוספים זוכו מכל אשמה.

בהודעת משרד החוץ בירושלים נמסר שישראל מביעה "זעזוע ודאגה מגזרי הדין הקשים שנגזרו על הנאשמים החפים מכל פשע". ממשרד החוץ נמסר כי גזרי הדין מהווים הפרה בוטה של זכויות האדם.

יו"ר הליכוד אריאל שרון הביע אף הוא דאגה מגזר הדין ואמר כי הוא מחזק בשעה זו את ידיה של ממשלת ישראל.

גם בקהילה היהודית באיראן הביעו תדהמה: "העונשים כבדים ובלתי צפויים. לא נתגלתה כאן שום חמלה בניגוד למה שהובטח לנו", אמר אחד מראשי הקהילה.
 
 

ביל קלינטון אמר היום כי הוא "נסער" מהחלטת בית המשפט האיראני. "ממשלת איראן נכשלה שוב להתנהג כחברה המבוססת על שלטון החוק, שאליו שואפים תושביה". מסוכנות רויטרס נמסר כי הנשיא האמריקאי הוסיף ואמר כי ההליך המשפטי היה "לקוי ביותר".

גם ממשלת בריטניה הביעה היום "דאגה עמוקה" מהעונשים שנגזרו באיראן על עשרת היהודים. משרד החוץ הבריטי הטיל ספק באשר להגינות ההליך המשפטי.

יו"ר ארגון הגג של יוצאי איראן בישראל, משה פור-אוסטאמיאן, חושש כי גורמים קיצוניים באיראן עלולים לנסות ולפגוע ביהודים במדינה לאחר שעל היהודים העומדים למשפט לא ייגזר עונש מוות, וזאת בתואנה שהיהודים באיראן נהנים מחסינות לעומת מוסלמים שמוצאים להורג על עבירות פעוטות יחסית.

יש לציין כי בפסק הדין נכתב כי עשרת היהודים היו חלק מרשת ריגול לטובת ישראל, שהוקמה לפני למעלה מעשרים שנה בשיראז ובאיספאהן. לדברי התביעה האיראנית, הרשת התמחתה באיסוף מידע צבאי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by