בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק לקהילה הבינלאומית: הפעילו לחץ על איראן למען שחרור היהודים 

ברק לקהילה הבינלאומית: הפעילו לחץ על איראן למען שחרור היהודים

 
 
חדשות נענע 

שורה ארוכה של גינויים בארץ ובעולם בעקבות הרשעת 10 מ-13 היהודים שנשפטו באיראן ובעקבות העונשים הכבדים שהוטלו עליהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אהוד ברק, קרא אמש (שבת) לקהילה הבינלאומית להפעיל מייד וללא דיחוי את השפעתה על הרשויות האיראניות, "כדי שהאנשים האלה, אשר לא ביצעו שום פשע או עוול, ייצאו לחופשי". זאת לאחר שבית המשפט באיראן הרשיע אתמול 10 מ-13 היהודים שהועמדו למשפט באשמת ריגול לטובת ישראל והטיל עליהם עונשים כבדים.

ברק שוחח אמש עם נשיא ארצות הברית, ביל קלינטון, והעלה בפניו את דרישת ישראל לפעולה בינלאומית למען שחרור היהודים.`ידיעות אחרונות` מדווח הבוקר כי הלחץ הישראלי יתמקד בין השאר בניסיון לבטל ביקורים של מדינאים באיראן.

שר החוץ דוד לוי פנה אמש לשגרירי ישראל בעולם בקריאה לפנות למנהיגים להתערב אצל ממשלת איראן לביטול העונשים. לוי אמר כי "מצפון העולם עומד כעת במבחן אל מול החלטתו של משטר אפל".
 
שורת המגנים אמש הייתה ארוכה: נשיא ארה"ב, ביל קלינטון, נשיא צרפת, ז`אק שיראק, ממשלת אנגליה, ממשלת הולנד, נשיא הקונגרס היהודי האירופאי, ראשי ארגוני היהודים בארה"ב ועוד רבים אחרים.

ממשלת איראן לעומת זאת הגדירה את גזרי הדין כ"משפט צדק". דובר משרד החוץ האיראני, חמאד רזא אספי, הביע שביעות רצון מתוצאות המשפט. אספי אמר כי איראן ידעה להדוף ביקורת חיצונית במהלך המשפט, "בעיקר מצידו של המשטר הציוני ששיתף פעולה עם המרגלים.

דובר צוות ההגנה של היהודים, עורך הדין איסמאיל נאסרי, הודיע אתמול כי בכוונת ההגנה לערער על חומרת העונשים. נאסרי העריך כי ההגנה אכן תצליח להפחית מחומרת העונשים
 
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by