בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשלה אישרה את המלצות וועדת טל; החוק צפוי לעבור 
 
 
חדשות נענע 

היום יובאו ההמלצות להצבעה בכנסת כהצעת חוק. הוחלט גם על הקמת צוות שרים שידון בהמלצות ותנאי השירות בצה"ל. לפיד: לעג לרש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשלה אישרה בישיבתה את המלצות וועדת טל לגיוס בני ישיבות ותביא אותן מחר להצבעה בכנסת כהצעת חוק. הממשלה גם קראה לכל המתנגדים להמלצות ובעיקר לחברי תנועת התעוררות להפסיק את שביתת הרעב שלהם.
 
בנוסף, החליטה הממשלה להקים צוות שרים מיוחד שידון בהמלצות ועדת טל. הצוות יעסוק בדרכים לשיפור תנאי השירות של חיילי הסדיר והמילואים ותגבש הצעות חדשות להרחבת מסלולי השירות הלאומי והאזרחי. בראש צוות השרים יעמוד השר מתן וילנאי ויהיו שותפים בו שרים מכול מפלגות הקואלציה.

מגלי צה"ל נמסר כי ראש הממשלה אמר בישיבה שהוא משוכנע שוועדה זו תיתן מענה לטענות שנשמעו באחרונה נגד המלצות ועדת טל. יו"ר מפלגת שינוי, יוסף (טומי) לפיד, אומר בתגובה כי הוועדה החדשה היא לעג לרש וזריית מלח על פצעי הציבור החילוני.

על פי חישובי אנשי סיעת ישראל אחת מובטח רוב להצעת החוק המבוססת על המלצות וועדת טל, אולם רוב זה הולך ומצטמק. ככל שמתקרב מועד ההצבעה, מתרבים חברי הכנסת המתנגדים להצעה.

יו"ר תנועת מרצ, יוסי שריד, הודיע כי סיעת מרצ תצביע נגד ההצעה ואף קרא לחבריו מישראל אחת לעשות כן ובכך להביע "שאט נפש מההתרפסות הבלתי פוסקת של ראש הממשלה".

סיעת שינוי תתנגד אף היא בהצבעה היום. יו"ר התנועה, טומי לפיד, מתכנן להביא היום בפני הכנסת הצעת חוק חלופית לזו המבוססת על המלצות וועדת טל. מדובר בהצעת החוק לגיוס בני ישיבות שהציע ראש הממשלה, אהוב ברק, לפני כשנתיים, בזמן שהיה יו"ר האופוזיציה.

גם מפלגת המרכז וסיעת עם אחד צפויות להתנגד בהצבעה, סיעת הבחירה הדמוקרטית של רומן ברונפמן מתכוונת להפוך את ההצבעה להצבעת אי אמון בראש הממשלה, המפד"ל תתנגד להצעה כל עוד לא תעבור שינויים על פי דרישתה, והסיעות הערביות עדיין לא החליטו. יהדות התורה תצביע בעד החוק, כמו גם סיעת ש"ס שהודיע, איך לא, כי אם ההצעה לא תעבור, היא שוב תראה עצמה משוחררת ממשמעת קואליציונית

יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ רובי ריבלין, הודיע כי התנועה תאפשר חופש הצבעה לחברי הכנסת שלה בהצבעה.

גם בסיעת ישראל אחת, בה הובעה תרעומת רבה על רעיון הטלת המשמעת הקואליציונית בנושא, מתגבשת העמדה על פיה חברי הכנסת של הסיעה המתנגדים להצעה יעדרו מהמליאה. חברי כנסת מישראל אחת דורשים, עם זאת, חופש הצבעה, ומנגד עדיין לא הוחלט בסיעה באם ההצבעה תהפוך להצבעת אמון רשמית בראש הממשלה, החלטה שתחייב את חברי הסיעה להצביע בעד החוק.

 

ידיעות קודמות בנושא:

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by