בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אושרו בקריאה ראשונה בכנסת המלצות הועדה לגיוס בחורי הישיבות 
 
 
חדשות  נענע

ההצבעה הפכה בעקבות בקשתו של ראש הממשלה להצבעת אמון אישית בו. למרות זאת, חברי מר"צ ורוני מילוא התנגדו, עוזי ברעם נמנע וחברי קואליציה רבים פשוט נעדרו מהאולם. מביך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אהוד ברק, נזקק להכריז על ההצבעה לאישור המלצות ועדת טל כהצבעת אמון בו - אך בסופו של דבר, ההמלצות אושרו בקריאה ראשונה ברוב של 52 תומכים מול 43 מתנגדים ו-7 נמנעים.
 
אחד משובתי הרעב מול לשכת ראש הממשלה בירושלים. התעוררות, אך כנראה מאוחרת (אי.פי.)
 אחד משובתי הרעב מול לשכת ראש הממשלה בירושלים. התעוררות, אך כנראה מאוחרת (אי.פי.)   
ההכרזה על ההצבעה כהצבעת אמון בראש הממשלה, באה לאחר שח"כ רומן ברונפמן הודיע כי הוא מבקש לראות בהצבעה הצבעת אי אמון בו. ברק החליט כי הוא אינו מוכן לדחות את ההצבעה לשבוע הבא, כפי שקורה בהצבעות אי-אמון מן המניין, ועל כן ביקש להכריז עליה כהצבעת אמון אישית בו.

הכרזה שכזו, אמורה להוביל להצבעה אחידה בקרב כל חברות הקואליציה. עם זאת, כל חברי סיעת מר"צ האמורים להימנות עם חברי הקואליציה, התנגדו להצעת החוק. רוני מילוא (המרכז) נעדר מהמליאה, שר הפנים, נתן שרנסקי (ישראל בעלייה), הודיע כי הוא מסרב להשתתף בהצבעה.

ראש מפלגת המרכז, אמנון ליפקין-שחק, היה במליאה ותמך בראש הממשלה. כל יתר חברי המפלגה נעדרו מן האולם. עוזי ברעם (עבודה) הצביע "נמנע", אך חברים אחרים ממפלגתו, פשוט העדיפו להעדר מן האולם מאשר להצביע "נמנע" בהצבעה שהוגדרה הצבעת אמון בראש ממשלתם.
 
ההמלצות עצמן אושרו כחוק בקריאה ראשונה. עם זאת, הודיעה היום יועצת ראש הממשלה לתקשורת, תוכנן של ההמלצות פתוח לשינויים. היועצת אף הזמינה את חברי תנועת "התעוררות" ששבתו רעב מול לשכתו של ברק, להיות מעורבים בהליך השינוי.

ברק עצמו אמר הבוקר בעניין ההמלצות כי "מדובר בחוק חכם יותר מאשר הוא צודק, הוא מהווה את מתחילת הדרך לתיקון העיוות הקיים". ברק אף הוסיף כי הוא עדיין מאמין שהסיסמה "עם אחד - גיוס אחד", סיסמת הבחירות שלו, היא נכונה וצודקת.

"הבעיה היא שקודם כל צריך להבטיח את חלקה הראשון של המשוואה הזאת, עם אחד, וזאת לא ניתן להשיג בכוח ובכפייה, אלא רק בהידברות ובפשרה", דברי ברק.

"האמינו לי, זו איננה פוליטיקה או פופוליטיקה. אין כאן תחמנות וחישובי קואליציה. מה שעומד לנגד עיני היא האחריות העליונה כלפי העם והמדינה. האמנתי ואני מאמין בחשיבות המוסרית של חלוקת הנטל. לא הערכתי עד כמה הדברים סבוכים, ועד כמה נדרשת בהם הדרגתיות" אמר.

הדברים פורסמו בסוכנויות הידיעות ובגלי צה"ל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by