בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בארץ 
תיעוד: מה מתרחש בתוך בית המאמינים של אמי שני? 

תיעוד: מה מתרחש בתוך בית המאמינים של אמי שני?

 
בארץ |
 

מי היא אמי שני? מה קורה בבית המסתורי ביישוב בית אריה? מה מביא אנשים להאמין אמונה עיוורת באישה אחת שהם קוראים לה מורה רוחנית? מעדויות שונות עולה תמונה מטרידה של שליטה בלתי מעורערת וניצול נפשי לכאורה, בחייהם של האנשים שיעשו הכל רק כדי לרצות את אותה מורה רוחנית. הם יחליפו מקום עבודה ואף ינתקו קשר עם משפחתם, הכל בשביל אמי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

העדות הראשונה אודות אמי שני ומה שמתנהל בביתה שביישוב בית אריה הגיעה כבר לפני חמש שנים. חסיד של הזוג שעזב את מורתו הרוחנית תיאר כי במקום ישנה קבוצת מאמינים שכל חייהם מנוהלים על ידי השניים ולעיתים דחופות מידי, השניים מתנהגים למאמינים כאל משרתים.


בפגישה שתועדה במצלמה נסתרת, נראה כיצד אמי שני מבטיחה למטופלים הפוטנציאלים לנקות את עצמם מבפנים ולהיפטר מכל הבעיות שלהם באמצעות טיפול הוליסטיים אלטרנטיביים. "אני המנהיגה העליונה ויש לי כוח להביא צונאמי, לפעור בור באדמה ולעשות הכל. אתם תאמינו בי ואני אדאג לכם", אומרת אמי במפגשים.


בתם של יעקב ואנט אלמעלם, נמצאת בבית של אמי שני כבר 15 שנה. מאז שנכנסה לשם, ההורים המודאגים ראו את ביתם רק לעיתים רחוקות מאוד. פעם אחת נסעו יעקב ואנט לקברי צדיקים יחד עם ביתם ועם אמי שני. "אני לא מאמין למה שראיתי, יש אנשים שאין להם ראש על הכתפיים וכנראה הם מאמינים בכל הדברים האלה. אמי הזאת מצליחה לשבת לאנשים על נקודות התורפה ואז היא הופכת לגורו", מסביר יעקב.

 

 
יעקב ואנט אלמעלם, ביתם חברה בקהילה של אמי שני
 יעקב ואנט אלמעלם, ביתם חברה בקהילה של אמי שני   צילום: חדשות 10 
 
אמי שני. "צינור פתוח למסרי צדיקים"
 אמי שני. "צינור פתוח למסרי צדיקים" 
 צילום: חדשות 10 
 

"אנשים היו מסיעים אותה לכל מקום, מחליפים עבודות לפי מה שהיא הייתה קובעת ואפילו מנקים לה את הבית רק כדי להרגיש שהם מרצים אותה", אומר ג' חסיד לשעבר של אמי. רחל ליכטנשטיין מנכל"ית המרכז לטיפול בנפגעי כתות מסבירה כי לארגונה הגיעו עשרות תלונות על כך שהמאמינים עשו בשביל אמי את כל המטלות שביקשה מהם באמונה עיוורת.


גם לאחר שתחקירני התוכנית "שישי" עזבו את ביתם של אמי ובן זוגה יהודע, עדיין לא ברור לחלוטין מה מתרחש בין כותלי הבית בישוב בית אריה. האם התלות המוחלטת של המאמינים מזיקה להם, או שבאמת כפי שחלק מחברי הקהילה טוענים "אמי היא צינור פתוח למסרים של צדיקים".

 

 
 

אמי שני מסרה בתגובה:

"מדובר בהשמצות שקריות וחסרות כל שחר. שני הינה מומחית לטיפולים הוליסטיים ומודעות רוחנית ועבודתה היא עבודת קודש. ברשותנו מאות מכתבי הוקרה והערכה ממטופליה ומתלמידיה וחבל שיצר נקמה של מספר מבוטל של מטופלים, או של בני משפחותיהם, העביר אותם על דעתם וגרם להם לשקר ולהכפיש.


"במקרה אחד, מדובר במשפחה שהתחרדה ומתנגדת לדרכה של שני. במקרה אחר, טופלים גירושין על אמי שני - דבר שאין לו שחר ומאז מנסים לנקום בה. ובאשר ליעקב ואנט אלמעלם - הם כשלו בטיפול בביתם. במקום שבו הם כשלו שני נחלה הצלחה מסחררת והם ממאנים להשלים עם זאת ונושאים בשל כך חשבון לא סגור עימה".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by