בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עסקת מטוס| הביון - בספק 
 
 
חדשות נענע 

ברק רמז אתמול לראשונה על האפשרות לביטול העסקה. ההערכה היא כי ביטול העסקה עשוי להביא לשיתוף פעולה בין סין ובין איראן ו/או סוריה בתחום הגרעין

 
 
 
 
 
 
 
 
 

עסקת מכירת מטוס הביון לסין עומדת בסימן שאלה, לאחר שראש הממשלה רמז אמש (שלישי) לראשונה על האפשרות לבטל את העסקה, או לפחות להשהותה.
 

בנשף שנערך בביתו של שגריר ארצות הברית בישראל, מרטין אינדיק, הביע ראש הממשלה נכונות ללכת לקראת האמריקנים בנושא: "בשם מדינת ישראל אני מבטיח כי לא נעשה דבר שיפגע באינטרסים לאומיים ובטחוניים של ארצות הברית".

עד כה מגעים בין ישראל וארצות הברית בנושא עסקת המטוס לא נשאו פרי, וההערכה במערכת הפוליטית היא שאם לא יימצא פתרון המוסכם על שני הצדדים, תיכנע בסופו של דבר ישראל ללחץ האמריקני ותבטל את העסקה, בין השאר על רקע איום הקונגרס לקצץ בסיוע הבטחוני לישראל, העומד עדיין תלוי מעל העסקה.

העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח כי גורם אמריקני בכיר רמז שארצות הברית תהיה מוכנה "לשקול באהדה" לפצות את ישראל על ביטול העסקה, אם וכאשר תבוטל. המקור רמז על סיוע בטחוני מתוגבר, שינטרל את השפעת שיתוף פעולה אפשרי בין סין ובין איראן ו/או סוריה בתחום הגרעין, אם תבטל ישראל את העסקה.
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by