בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נאפסטר: איגוד חברות התקליטים מנסה לעצור את הטכנולוגיה 

נאפסטר: איגוד חברות התקליטים מנסה לעצור את הטכנולוגיה

 
 
רויטרס

התאגיד החליט להשיב אש במלחמה המתרחשת בזירה המשפטית בחודשים האחרונים בינו ובין איגוד חברות התקליטים האמריקני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תאגיד נאפסטר מאשים את איגוד חברות התקליטים האמריקני, המאגד את חברות התקליטים הגדולות בשוק, בניסיון לעצור את טכנולוגיית החלפת השירים של נאפסטר, כדי לשמור על הדומיננטיות שלו בשוק ששוויו העולמי הכולל מתקרב ל-40 מיליארד דולר.
 
תאגיד נאפסטר מסר את ההודעה על רקע תביעה של איגוד התקליטים האמריקני, שמאיימת להשבית את שירות החלפת השירים שמספקת נאפסטר.

"ברור שאיגוד התקליטים רואה בנאפסטר איום, לא בגלל שהוא עשוי להקטין את מכירות התקליטים, אלא בגלל שהוא עומד להפחית את השליטה שיש לאיגוד חברות התקליטים על המכירות," אמר דייויד בויס, פרקליט נאפסטר, בתדרוך עתונאים.

בחודש שעבר הגיש איגוד חברות התקליטים בקשה לצו משפטי נגד נאפסטר, המהווה לדברי אנשי האיגוד "חוף מבטחים למוסיקה פירטית", בדרישה להסיר את כל השירים השייכים לחברות המשתייכות לאיגוד מספריות נאפסטר. התביעה מעוררת עניין רב, ורבים רואים בה את הקרב הגדול הראשון בתולדות נושא זכויות היוצרים באינטרנט.

עיקר הויכוח בין נאפסטר ואיגוד חברות התקליטים הוא בשאלה האם התוכנה של נאפסטר מסייעת למכירות התקליטים או פוגעת בהן. האיגוד הציג בעבר נתונים המצביעים על כך ששימוש בנאפסטר מקטין את מכירות התקליטורים, והשבוע הוצגו נתונים על ידי נאפסטר המורים על מגמה הפוכה.

נאפסטר ממשיכה להתכחש לאחריותה להפרת זכויות יוצרים, ונאחזת בטיעון בדבר היותה ספקית שירותי אינטרנט וככזו אינה אחראית לפעולותיהם של המשתמשים בשירותיה. נאפסטר טוענת גם כי משתמשיה אינם מפרים זכויות יוצרים שכן הם מעבירים קבצים האחד לשני ללא כוונות רווח מסחרי, דבר שאינו מהווה עבירה על חוק כלשהו. השימוע בתיק המשפטי צפוי להתקיים בסוף החודש. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by