בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קציני צד"ל במכתב לברק: פצה את משפחות החללים בלבנון 
 
 
אורי רודריגז

הקצינים פנו במכתב לראש הממשלה, בו ביקשו לפצות את משפחות החללים שנותרו בחוסר כל בלבנון, וכן את משפחות אנשי הארגון שהסגירו עצמם לשלטונות לבנון

 
 
 
 
 
 
 
 
 

קציני צד"ל השוהים בישראל פנו היום (רביעי) במכתב אל ראש הממשלה, אהוד ברק, בבקשה להגיש סיוע למשפחותיהם של חללי צד"ל שנשארו בלבנון, ולמשפחות אנשי הארגון שהסגירו את עצמם לשלטונות המדינה.
 

לטענתם, אותן משפחות נמצאות במצוקה כלכלית וקיומית קשה ביותר, והפיצוי הנוכחי שמציעה ישראל למשפחות החללים אינו מספיק. לדבריהם, הציעה ישראל פיצויים שמגיעים עד לסכום של 20 אלף דולר למשפחה של חלל נשוי, ושלוש משכורות על כל שנת שירות למשפחות חיילים היושבים בכלא הלבנוני.

הקצינים דורשים פיצוי הולם יותר, וכן ביטוח רפואי למשפחות וגימלה חודשית קבועה. "אנו הלבנונים השוהים בישראל, שנטשנו את בתינו ואת כל רכושנו בעת נסיגת צה"ל", כתבו הקצינים לראש הממשלה, "פונים אליך בכל לשון של בקשה על מנת לטפל בנו כאנשים".

"חוסר האונים אשר פקד את משפחות החללים בדרום לבנון (עם הנסיגה) אינו מניח לדעתנו. המשפחות השכולות בטחו בנו... עכשיו הם שם ואנחנו כאן, חסרי ישע כמוהם, ואפילו לא הודענו להם שאנו בורחים אילו ידענו (שכך יהיה) אולי גם היינו נלחמים".

"תן לנו כלים לדאוג ליקירנו הנופלים ולמשפחותיהם", מסיימים הקצינים את המכתב. "לגורלנו נדאג מאוחר יותר. אנחנו נחושים לגרום לילדה מאתר שלומי לחייך".

אנשי צד"ל מתכוונים לפנות לבג"ץ בנושא, ולהיפגש עם אישי ציבור בכירים, ביניהם חברי כנסת ושרים, במטרה לגייס תמיכה ציבורית במאבקם.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by