בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
התעשיינים מזהירים מבריחה של אנשי היי-טק לארה"ב 

התעשיינים מזהירים מבריחה של אנשי היי-טק לארה"ב

 
 
חדשות ביזנס פורטל

כיום עובדים בארה"ב 6000 ישראלים בהיי טק, האמריקנים צפויים להגדיל את מספר האשרות לעובדי היי טק והחשש של התעשיינים הוא שעוד 9000 אנשי היי טק ישראלים יעברו לארה"ב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עמירם שור, יושב ראש אגף האלקטרוניקה בהתאחדות התעשיינים קורא לראש הממשלה לבצע מהלך חירום, כדי לפתור את בעיית המחסור בעובדי היי-טק מיומנים.
 
לדברי שור, המימשל האמריקני מתכוון לבטל את ההגבלות על אשרות עבודה בהיי-טק. אם כך יהיה, מזהיר שור, יגדל מספר הישראלים המועסקים בארה"ב בתעשיית ההיי-טק בכ-%150 ויגיע לכ-15 אלף. ב-`99 הועסקו בתחום זה בארה``ב כ-6000 ישראלים. שור מציין, כי גם אם לא יבוטלו ההגבלות בארה"ב, יגדל ב-%25 מספר העובדים הישראלים בהיי-טק בארה"ב ויגיע ל-7500.

שור קורא לממשלה לגבש תוכנית חירום לאומית, שתביא להכפלת מספר המסיימים את האוניברסיטאות במקצועות המדע והטכנולוגיה. ארגון בתי התוכנה בהתאחדות התעשיינים עומד לפנות בנושא זה לשר האוצר ולשר התמ"ס ולהציע פתרון להעסקת עובדים רבים שעברו תוכניות הסבה, אך בגלל חוסר ניסיון לא נקלטו בתעשייה.

שור מדגיש, כי המצב על סף פיצוץ וכי המחסור בכוח אדם מביא לגידול בתשומות הייצור בשל עליית השכר לעובדים, ולהאטה בהתפתחות והתרחבות תעשיית ההיי-טק בארץ.

לטענת שור, עובדים זרים בתעשיית ההיי-טק יכולים לשמש פתרון לטווח הקצר בלבד, שעלול לפגוע בפתרונות לטווח הארוך, תוך סכנה של זליגת מידע. בתעשיית ההיי-טק בארץ חסרים כ-4000 מקצועני מחשב ומהנדסי אלקטרוניקה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by