בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
איש המוסד נמצא אשם בכל הסעיפים - אך לא ייכנס לכלא  
 
 
רויטרס

בשוויץ הסתיים היום משפטו של "יצחק בנטל". סוכן המוסד הישראלי יוכל לחזור לישראל, לאחר שנגזרו עליו 12 חודשי מאסר על תנאי. השופטים: "התחשבנו בנסיבות המיוחדות של המקרה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט בשוויץ מצא את סוכן המוסד הישראלי אשם בכל סעיפי האישום נגדו, כולל ריגול למען מדינה זרה, וגזר עליו עונש של 12 חודשי מאסר על תנאי. משמעותה של ההחלטה: "יצחק בנטל" יוכל לחזור בטיסה הראשונה היוצאת משוויץ לישראל.
 
ביקש 15 חודשי מאסר בפועל. התובע במשפטו של איש המוסד, פליקס ביאנזיגר (אי.פי.)
 ביקש 15 חודשי מאסר בפועל. התובע במשפטו של איש המוסד, פליקס ביאנזיגר (אי.פי.)   
בכך, נדחתה בקשת התביעה בשוויץ לגזור על בנטל עונש של 15 חודשי מאסר בפועל, בנוסף לחודשיים בהם שהה במעצר לאחר שנתפס בשנת 98`.
 
עורכי דינו קיבלו בברכה את גזר הדין. במהלך המשפט, טענו כי בנטל ביצע את תפקידו ואת חובתו במניעת התקפות טרוריסטיות נגד ישראל.

זוהי הפעם הראשונה בהיסטוריה שבה ישראל מודה באופן רשמי כי אדם שנעצר בחשד לריגול פעל מטעמה. ראש הממשלה, אהוד ברק, הודיע כי הוא "מודה לכל אלה המשרתים במערכת הביטחון ומוכנים לקחת סיכון אישי במטרה לחזק את מצבה הביטחוני של ישראל".

בנטל עצמו הודה בכל ההאשמות נגדו בבית המשפט. המשפט עצמו ערך שבוע ימים, ומעבר לעונש המאסר על תנאי, נאסר על בנטל לחזור לשטחה של שוויץ במשך חמש השנים הקרובות.

___________________
תרגום: גל אלון
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by