בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בעולם 
היסטוריה בחקר תולדות האנושות: חוקרים טוענים כי מצאו שרידים של זן אדם קדמון בלתי מוכר 

היסטוריה בחקר תולדות האנושות: חוקרים טוענים כי מצאו שרידים של זן אדם קדמון בלתי מוכר

 
בעולם |
 

"הומו נלדי", כך בחר החוקר לי ברגר לכנות את השרידים שנתגלו במערה בדרום אפריקה, אשר לדבריו השתייכו לזן ממשפחת האדם הקדמון שטרם התגלה עד היום. הפליאונתרופולוג ג'ון הוקינס: "הזן החדש מתאפיין בשילוב מפתיע של תכונות מודרניות ופרימיטיביות". בעוד מומחים בנושא מתקשים לפי שעה להעריך את חשיבות התגלית, עמלים החוקרים להשיב על השאלה מדוע התגלית דווקא בחדר מסוים של מערה, ואם הדבר מעיד על טקסי הקבורה של האדם הקדמון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

שרידיו של זן במשפחת האדם, שלא היה מוכר עד כה, נתגלו בדרום אפריקה. כך, הכריז היום (חמישי) החוקר לי ברגר, ראש הצוות שאיתר את השרידים ואשר מכנה את הזן החדש "הומו נלדי".


מבחינה ראשונית של הפליאונתרופולוג ג'ון הוקינס עולה שהזן החדש מתאפיין בשילוב מפתיע של תכונות דמויות-אדם, וגם פרימיטיביות יותר. למעשה, לא מן הנמנע שמדובר באדם קדמון מהמין שכולל גם את האדם המודרני וגם את קרובינו הרחוקים יותר בהיסטוריה.


השרידים שנמצאו מגיעים מלפחות 15 אינדיבידואלים. טרם ידוע מה גילם ואם מדובר בגברים או נשים. מומחים שהתבקשו להגיב בנושא התגלית התייחסו אליה בזהירות ואמרו כי לפי שעה קשה לאמוד את חשיבותה.


שאלה נוספת שדורשת הבהרה היא כיצד התגלגלו השרידים לתוך חדר מסוים במערה הדרום-אפריקנית. אחת האפשרויות שנשקלות היא שאותו חדר נהג לשמש כבית עלמין, או מקום להשלכת גופות.

 

 
"הומו נלדי", בשחזור מתוך השרידים שנתגלו בדרום אפריקה
 "הומו נלדי", בשחזור מתוך השרידים שנתגלו בדרום אפריקה   צילום: ללא קרדיט 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by