בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פלילים ומשפט 
כתב אישום: הרב יונה מצגר קיבל שוחד בגובה כ-7 מיליון שקלים 

כתב אישום: הרב יונה מצגר קיבל שוחד בגובה כ-7 מיליון שקלים

 
פלילים ומשפט |
 

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום כתב אישום חמור נגד מי ששימש כרב הראשי לשעבר. על פי המסמך, הרב ביצע עבירות רבות מתחום המרמה, הפרת האמונים והלבנת הון, כאשר ניצל את מעמדו כרב ראשי לעסקאות ושלשל לכיסו סכום של מיליונים. שותפים נוספים לעבירות על פי המסמך: נהגו האישי של מצגר, ורב מלוס אנג'לס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

חמש פרשות, אינספור עבירות, שוחד בכ-10 מיליון שקלים: כתב אישום חמור הוגש היום לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד הרב הראשי לשעבר, יונה מצגר, המייחס לו ביצוע עבירות שוחד, מרמה, הפרת אמונים ואחרות, בעת שכיהן בתפקידו.

 

כתב האישום של פרקליטות מחוז ירושלים הוגש לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, דחה את הטענות מצד באי כוחו של הרב. הוא כולל גם עבירות של גניבה בידי מורשה, קשירת קשר לביצוע פשע, הלבנת הון, עבירות מס, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות - וכל זאת תוך ניצול מעמדו הרם של הרב.

 

סכומי השוחד שצוינו בכתב האישום בפרשות השונות משוערכים לכ-10 מיליון שקלים, שמתוכם כ-7 מיליון שקלים שולשלו לכיסו של הרב - וחיים אייזנשטט, נהגו האישי, שימש כשליחו לקבלת הכספים הללו במרבית המקרים. באפריל, פרסמנו בחדשות 10 כתבה המתארת כיצד פעל מנגנון השוחד של הרב.

 

 
הרב הראשי לישראל, יונה מצגר, במסיבת עיתונאים בברלין
 הרב הראשי לישראל, יונה מצגר, במסיבת עיתונאים בברלין   צילום: Getty Images 
 

מסמך מזכיר חמש פרשות שונות:

 

פרשת הגיורים, בה נאשם הרב בקבלת טובות הנאה מבעלי ממון תושבי חוץ שביקשו להתגייר: מצגר נאשם כי יצר קשר עם הרב גבריאל כהן, רב ואב בית דין בלוס אנג'לס, שהפנה אליו מעוניינים בהליכי גיור ובירור יהדות, ואלה שילמו סכום שהתחלק בין כהן לבין מצגר, שקיבל את הכסף באמצעות חלפן מבני ברק. מקרה בודד של איש עסקים רוסי בשנת 2011 הניב, על פי כתב האישום, לכל אחד מהרבנים המוזכרים סכום של 180 אלף דולר.

 

בפרשת אשכול העמותות, נאשם מצגר כי ניצל את מעמדו לגיוס תורמים לעמותות, ובתמורה יעבירו בעלי התפקידים בעמותות לרב עשרות אחוזים מהתרומות שיתקבלו. למשל, תרומה בסך 105 אלף שקל של איש העסקים ליאוניד נבזלין לעמותת "בית התבשיל" הדואגת למזון לנזקקים הניבה למצגר כ-30 אחוזים מהתרומה, למעלה מ-30 אלף שקלים, וזאת כמובן מבלי ידיעתו של התורם.

 

פרשה שלישית מציגה כיצד, בין השנים 2003 ל-2013, ניצל הרב את מעמדו כדי לקבל כספים בתמורה להשתתפות באירועים, ביניהן חתונות. שני אנשים שהוזמנו לחתונת בנו של הרב, ביולי 2010, העבירו לו כ"מתנה" תשלום בסך חצי מיליון דולר - זאת על פי כתב האישום.

 
 

עורכי דינו: "הרב מכחיש בתוקף את האישומים"

בפרשת "אש התורה", נאשם מצגר כי גייס לצד נהגו תרומות לישיבה מבבית הכנסת "תפארת צבי" בת"א, בו מצגר היה רב הקהילה, אבל שלשל אותן לכיסו. אחת התרומות, בסך 28 אלף דולר, הועברה לאייזנשטט וחולקה בין הנהג לבין מצגר.


בפרשה אחרת, נאשם מצגר כי ב-2009 ערך הרב טקס בו הוכתר מקורבו של יהודי עשיר ממוסקבה לרב העדה הקווקזית בישראל, ומצגר קיבל 70 אלף דולר על עריכת הטקס. סעיפים נוספים נוגעים לאי-העברת נתונים לרואה החשבון של הרב, הכנסות במיליונים שלא הפקיד בחשבונו, הסוואת ההכנסות שהפיק מעבירות המקור על ידי רישומם תחת מוטבים פיקטיביים, ולבסוף - הדחה בחקירה של נהגו, בבקשה ש"ישמור עליו" מול החוקרים.

 

עורכי דינו של הרב, פרופ' דוד ליבאי ועו"ד אלעד רט: "קיבלנו היום בצער את החלטת הפרקליטות. הרב מצגר מכחיש בתוקף את האישומים המיוחסים לו ודוחה את טענותיו של עד המדינה. לדברי הרב הוא לא קיבל שוחד, לא באמצעות עד המדינה ולא באמצעות אחרים, והוא נחוש בכוונתו להילחם על חפותו".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by