בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק דחה את נסיעתו לקמפ דיויד - וישתתף בהצבעת האי-אמון 
 
 
חדשות נענע 

האופוזיציה לא תצליח כנראה לגייס 61 חכי"ם להפלת הממשלה. לאחר ההתרסקות של ממשלתו, אומר הערב ברק כי "שיקולים צרים ואישיים" הם שהניעו את תנועת ש"ס לפרוש. שר החוץ לוי לברק: לא אהיה צל שלך, לא אסע לארה"ב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כשהוא חבוט, פגוע, ועכשיו גם עומד בראש קואליצית מיעוט בכנסת, ייסע מחר ראש הממשלה לאירוע המדיני החשוב ביותר בעשרים השנים האחרונות. הערב (ראשון), הוא תוקף את חבריו לממשלה לשעבר, ואומר כי הם מעדיפים "אינטרסים פוליטיים אישיים על פני האינטרס הלאומי והציבורי".
 
כך זה ניראה לפני עשרים ואחת שנים. בגין, קארטר וסאדאת בפיסגה בקמפ דיויד (אי.פי.)
 כך זה ניראה לפני עשרים ואחת שנים. בגין, קארטר וסאדאת בפיסגה בקמפ דיויד (אי.פי.)   
עם זאת, ברק דחה את נסיעתו בכמה שעות, והוא ישתתף בהצבעת האי אמון בכנסת, הצעה שתידחה ככל הניראה בשל הקושי לגייס 61 חכי"ם שיתמכו בה.

שעות אחדות לפני מסיבת העיתונאים שכינס ברק, הובהר סופית כי הקואליציה הרחבה שבנה התרסקה לחלוטין.

נתן שרנסקי מ`ישראל בעלייה` היה הראשון לפרוש, שרי ש`ס בראשות אלי ישי היו הבאים בתור, ואילו יצחק לוי מהמפד`ל חתם את סבב הדומינו בהבטחתו "להגיש מחר את מכתבי ההתפטרות על כבש מטוסו של ראש הממשלה, רגע לפני המראתו לקמפ דיויד".

בשעה שבע וחצי הערב, במסיבת העיתונאים, קרא ראש הממשלה שלא להקשיב ל"נבואות הזעם" של הגורמים הפוליטים.
 
"אם היינו מקשיבים לאלה המדברים עתה בראש חוצות, ילדינו עדיין היו בבוץ הלבנוני. הבטחתי ועשיתי", אמר ברק והוסיף כי אף אחד לא ילמד אותו מה זה ביטחון.

בעניין הקווים האדומים, אמר ראש הממשלה כי "אין טעם בהצהרה על קווים אדומים. נתניהו בפסגה בווי פלנטיישן הצהיר על הקווים שלו, והדבר רק היה לרעת ישראל", דברי ברק.

במהלך דבריו חזר על התחייבותו להביא את ההסכם למשל עם לכשיושג, וקרא לאזרחי המדינה להתעלות מעל השיקולים הפוליטיים-מפלגתיים בדרך להשגת הסכם שלום שיסיים את הסכסוך עם הפלסטינים.

אך הדברים לא שכנעו את שר החוץ דוד לוי. הוא הודיע הערב כי לא ייסע עם ברק לארה"ב, אך סרב לספר על הרקע שהוביל אותו לקבל את ההחלטה. על פי ההערכות, לוי סרב להיות ה"צל" של ברק בפיסגה.

בעקבות האירועים במערכת הפוליטית, הגיבו המשקיעים בבורסה לניירות ערך בתל אביב בגל של היצעים. מדדי המניות ירדו בסיום יום המסחר ביותר משני אחוזים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by