בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ההיבט המדיני: | האמריקאנים מתעלמים מהאירועים בישראל 
 
 
חדשות  נענע

ביום שלישי תיפתח הפיסגה ההיסטורית בקמפ דיויד, בה אמורים הצדדים להגיע להסכם שלום שיפתור את הסכסוך הפלסטיני. האמריקאנים מזהירים כי פיצוץ יוביל להתדרדרות אלימה. דובר הבית הלבן: תמיד יש בישראל מהומה פוליטית, אנחנו לא מתערבים בזה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בארצות הברית החליט שלא להתערב ואף להתעלם לחלוטין מהמשבר הפוליטי בארץ. בהתייעצות מיוחדת של מזכירת המדינה מדלן אולברייט, היועץ לביטחון לאומי סנדי ברגר והנשיא ביל קלינטון, הוחלט שלא להתייחס ישירות לאירועים בישראל, אלא רק להזהיר את אזרחי המדינה כי חוסר התקדמות במשא ומתן, יכול להוביל לאירועים אלימים באזור.

"המצב רציני", אמרה אולברייט הערב (ראשון). "בהחלט יכולה להיות אלימות בין הצדדים, ושני המנהיגים הם אלה שמוכנים וחייבים להיות מוכנים לעשות את ההחלטות הקשות. על כן, זה הזמן המתאים לקיומה של הפיסגה. עם זאת, ברור שהדיונים יהיו קשים ביותר".

גם הנשיא, ביל קלינטון, ציין הערב כי כישלונה של הפיסגה, עלול להוביל לאלימות באזור. לדברי הנשיא האמריקאני, לא ניתן יותר לדחות את הפיסגה.

דובר הבית הלבן אמר בתדרוך עיתונאים הערב כי "תמיד בישראל יש מהומה פוליטית, זה עניין פנימי".

כבר היום יתחילו שיחות ההכנה לפיסגה שתיפתח מחרתיים. השר לביטחון פנים, שלמה בן עמי, יכין את סדר היום לפיסגה בשיתוף עם אבו עלא מהצד הפלסטיני ואולברייט מהצד האמריקאני.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by