בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רע"מ מושכת את הצעת האי אמון 
 
 
חדשות נענע 

ברק, שנועד בצהרים עם נשיא מצרים, יצטרך להתמודד רק עם שתי הצעות אי אמון. ברק יסיים את היום בהמראה לוועידת הפסגה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אהוד ברק, פותח הבוקר (שני) את היום המכריע ביותר בכהונתו, מאז נבחר לפני קצת למעלה משנה. בצהרים נועד ברק עם נשיא מצרים חוסני מובראק בקהיר, ועידכן אותו לקראת ועידת הפסגה בקמפ-דיוויד. בשעות אחר הצהרים יגיע למשכן הכנסת כדי להשתתף בהצבעות על שתי הצעות אי אמון שהגישו סיעות האופוזיציה, ולנאום בפני המליאה. בשעות הערב ימריא ראש הממשלה לוושינגטון בראש פמליה של 40 איש.
 
ח"כ אחמד טיבי מסיעת רע"מ שוחח היום עם ח"כ אופיר פינס, יו"ר סיעת ישראל אחת. בעקבות השיחה החליטה רע"מ למשוך את הצעת האי אמון שלה. ברק יצטרך להתמודד היום עם הצעות אי האמון של הליכוד וישראל ביתנו.

מנהיג המפד"ל, שר הבינוי והשיכון יצחק לוי, הגיש לברק את התפטרותו מהממשלה. גם סגן שר החינוך, שאול יהלום, יגיש היום את התפטרותו. ממשלתו של ברק תמנה 32 חברי כנסת בלבד, כשהיא כוללת את סיעת ישראל אחת ואת מפלגת המרכז המתפוררת.

עם זאת, ההערכה במערכת הפוליטית היא כי יחסי הכוחות בכנסת שקולים, וכי האופוזיציה לא תצליח לגייס 61 חברי כנסת לתמיכה בהצעות אי האמון, הרוב הדרוש להפלת הממשלה.

סיעת מרצ (10 חברי כנסת) תצביע עם הקואליציה. ח"כ עזמי בשארה (בל"ד) יימנע בגלל עמדותיו של ברק במו"מ עם ערפאת, שאינן מאפשרות, לדבריו, הסכם קבע, כך דווח בקול ישראל.

נראה ששאר חברי הסיעות הערביות סיעות (סה"כ 10 חברי כנסת) וכן חברי הבחירה הדמוקרטית (2 חברי כנסת) יצביעו נגד הצעות אי האמון.

בסביבת ראש הממשלה עדיין מקווים לתמיכתן של לפחות שתיים מבין שלוש הסיעות - עם אחד, יהדות התורה ושינוי.

ברק אינו רווה נחת גם בתוך סיעתו שלו. המשבר עם שר החוץ דוד לוי לא נפתר עדיין, ולכן הוא לא יצטרף לראש הממשלה לשיחות בקמפ-דיוויד. עם זאת, נשמע אמש ראש הממשלה נחוש בדעתו למצות את סיכויי השלום.

השר לביטחון פנים שלמה בן עמי החל אמש את שיחות השלום בקמפ-דיוויד, כשנועד עם סאיב עריקאת, ראש הצוות הפלסטיני למשא ומתן, בנושא סדר היום של הוועידה. בן עמי העריך כי ראש הממשלה ישוב מהפסגה עם הסכם. הוא אמר כי קיימים עדיין פערים, אך יש דרכים לגשר עליהם.

בן עמי אמר גם כי ברק ייאלץ למצוא פתרון יצירתי בשאלת ירושלים, וגילה כי הצעתו של ברק ל"פחות מריבונות" פלסטינית בירושלים, נדחתה על ידי הצוות הפלסטיני למשא ומתן.
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by