בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קלינטון: חייבים לנצל את ההזדמנות 
 
 
חדשות נענע 

במאמר המתפרסם בניוזוויק לקראת פסגת קמפ-דיוויד, קרא נשיא ארה"ב לברק וערפאת לנצל את הוועידה כדי להגיע להסכם שלום

 
 
 
 
 
 
 
 
 

נשיא ארצות הברית ביל קלינטון קורא לראש ממשלת ישראל, אהוד ברק, וליו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, לנצל את ההזדמנות לשלום. במאמר שמתפרסם בשבועון "ניוזוויק", כותב קלינטון: "בבואם לכאן, ובהיענותם לאתגר, הפגינו ראש הממשלה ברק והיו"ר ערפאת מוכנות לקחת סיכונים ברדיפתם אחר השלום. עבדתי באופן קרוב עמם, ואני מאמין שיש להם את החזון, האומץ והיכולת לכונן שלום הוגן, צודק ובר קיימא".
 

קלינטון הוסיף כי, "מזה שבע שנים וחצי אני עובד מול מנהיגי ישראל ושכנותיה הערביות, כדי לפתור את הבעיות הבסיסיות בקונפליקט, כך שכל ילדי האזור יוכלו ליהנות מברכת החיים הנורמליים. שנים אלה היו מלאות הבטחה (לחיצת היד על מדשאת הבית הלבן). כעת עלינו להוקיר את אלה ששילמו בחייהם למען המטרה, על ידי כך שנשלים את המשימה.

"אז בשביל מה פסגה, ומדוע עכשיו? התשובה פשוטה: בעוד הנושאים והנותנים הישראלים והפלסטינים השיגו התקדמות משמעותית, הנושאים המורכבים והרגישים עדיין נותרו בלתי פתורים. ההצלחה כעת תלויה בהחלטות שרק שני המנהיגים יכולים לקבל", כותב קלינטון.

הנשיא האמריקני קובע במאמרו כי דחייה אינה מהווה עוד אופציה, ושעל הצדדים לעמוד בתאריך היעד שקבעו - ה-13 בספטמבר - לפתרון הנושאים העיקריים השרויים במחלוקת.

"לקונפליקט הישראלי-פלסטיני אין סטטוס-קוו", כותב קלינטון, "הוא יכול להתקדם לכיוון השלום, או להדרדר שוב למהומות. הוא לא יכול לקפוא במקומו. אם הצדדים לא ינצלו את הרגע כדי להתקדם עוד, תהיה יותר עוינות, יותר מרירות - ואולי אף יותר אלימות. ומה יהיה הסוף? בסופו של דבר, אחרי עוד שפיכות דמים ודמעות, הם ייאלצו לחזור לשולחן המשא ומתן".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by