בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק: אין שחר לנבואות האימה 
 
 
חדשות  נענע

עיקרי נאומו של ראש הממשלה בכנסת לקראת הצבעות על הצעות אי האמון והפסגה בקמפ דיוויד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"ימי הכרעה לפנינו. לפני שנה העם בחר בממשלה ברוב סוחף. לא לשמור על הקיים אלא לשנות את המציאות מיסודה כדי להבטיח עתיד בטוח יותר לישראל ותקווה לילדים.
 

"כך פעלנו כשהבטחנו וקיימנו להפסיק טרגדיה של 18 שנה ולהחזיר את הבנים הביתה מלבנון. כך פעלנו כשהבטחנו וקיימנו לחוקק את חוק הדיור הציבורי, חוק הוטראנים, להבטיח הלוואות מסובסדות לסטודנטים. כך פעלנו כשהבטחנו וקיימנו לצאת מהמיתון ולהתחיל בצמיחה. להוסיף יותר מ70 אלף מקומות עבודה חדשים ולהתחיל בצמצום פערים. כך פעלנו גם כשהבטחנו וקיימנו להגביר את האחדות בעם. וכך נפעל בניסיון להפוך כל אבן , כל אבן, בניסיון לסיים את סכסוך הדמים בין 100 השנים בינינו לבין הפלסטינים.

"בנחישות, באומץ ,בשכל, ותוך עמידה עיקשת על הפרדה מהפלסטינים ושמירה על הקווים האדומים אותם הבטחנו: לא נחזור לקווי 67, ירושלים מאוחדת בריבונותינו, לא יהיה צבא זר ממערב לירדן, רוב מוחלט של המתיישבים ביו"ש בגושי התיישבות בריבונותינו.

"קיבלנו מנדט ברור וסוחף מהעם להנהיג, לזהות בעיות ולפתור אותן. לאתר את האתגרים ולהתמודד אתם מעמדת כוח וביטחון עצמי. יש ממשלות בתולדותינו ששמרו על הקיים ויש ממשלות ששינו את המציאות מהיסוד והבטיחו עתיד בטוח יותר לילדים של כולנו. כך פעלה מועצת העם הזמנית בהנהגת בן גוריון שהקימה את המדינה למרות התנגדות עזה בתוכה, כך פעלה ממשלת בגין שפרצה את טבעת החנק על ישראל ועשתה שלום למרות התנגדות עזה של הימין, כך פעלה ממשלת רבין כשסללה דרך לשלום עם הפלסטינים.

"מכאן מירושלים המאוחדת, בירת הנצח של ישראל, יצאו גדולי מנהיגה של ישראל אל הגדולות והחשובות בהכרעות ההיסטוריות בתולדות המדינה. מירושלים אני מבקש לצאת היום לקמפ דיוויד למלאכת עשיית השלום בה החלו מנחם בגין ויצחק רבין ז"ל.

"יותר מ35 שנה הייתי חייל ובקרב על השלום כמו במלחמה לא אאבד לרגע, גם כשזה כואב וקשה, את קשר העין עם המטרה, את היד היציבה על ההגה ואת המצפן. ולכן אני יכול לומר לכולם כי אין שחר לנבואות האימה של קיצונים המפחידים אותנו מפני הסדר שלום. אלו אותם נביאים שהזהירו אותנו מפני אנואר סאדאת כשבא לבקר בירושלים, אלו הנביאים שאיימו עלינו בקטיושות על אשקלון וכפר סבא בזמן חתימת אוסלו ואלו אותם נביאים שלא העזו לצאת מלבנון. אלו אותם נביאים שלא מוכנים להפוך כל אבן בניסיון לעצור את מעגל הדמים. אנחנו מוכנים.


"אני יוצא לדרך כדי לנסות לחזור ממנה עם הסכם שיחזק את ישראל, הסכם שיובא לאישור העם כי העם שלח אותי ונתן לי את המנדט והעם.

"בשמכם, בשם העם בישראל, בשם ההורים והילדים, אני יוצא היום מכאן, מירושלים בירת הנצח המאוחדת שלנו, במטרה להוביל את ישראל קדימה ולמצות כל סיכוי להביא שלום וביטחון, כשבלבי נצורה תפילת השלום של העם היהודי מאז ומעולם. `ברוך אתה ה` המברך את עמו ישראל בשלום`".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by