בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ועידת קמפ דיוויד נכנסת ליומה השני 
 
 
חדשות נענע 

הצדדים הסכימו אמש על איפול מוחלט של השיחות. דן מרידור נענה להפצרותיו של ראש הממשלה ומצטרף למשלחת הישראלית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנהיגי ארצות הברית, ישראל והרשות הפלסטינית, פתחו אמש (שלישי) את פסגת קמפ-דיוויד באווירה טובה, ובהסכמה ראשונה: איפול תקשורתי מוחלט על הדיונים בפסגה.
 
היום לא יחלו השיחות בנושאי הכלכלה, המים, ונושאי הביניים, שאמורות להיערך בדרג נמוך יותר בעיירה הסמוכה אמיצברג.

נשיא ארה"ב ביל קלינטון פתח את הוועידה בפגישה אישית בת כרבע שעה עם ערפאת, והמשיך בפגישה בת כחצי שעה עם ברק. מיד לאחר מכן נפגשו שלושת המנהיגים לצילום משותף, לפני תחילת הדיונים.

השלושה סירבו לענות לשאלות עיתונאים, ונשיא ארצות הברית אמר כי הוסכם שהצדדים יטילו איפול תקשורתי מלא על הפסגה.

העדות הטובה ביותר לאווירה הטובה בתחילת הפסגה הייתה התנהגותם של ברק וערפאת. ראש הממשלה ויושב ראש הרשות דחפו בחביבות איש את רעהו בניסיון לשכנע זה את זה להיכנס קודם לבקתה בה נערכו הדיונים הראשונים, כמחווה של כבוד.

"האווירה טובה מאוד ורצינית", אמר דובר הבית הלבן, ג`ו לוקהארט, לאחר פגישתם הראשונה של שלושת המנהיגים. הפגישה ארכה כחצי שעה ונכחו בה גם העוזרים משני הצדדים.

מגלי צה``ל נמסר כי חבר המשלחת, השר שלמה בן עמי אמר הערב, שהאמריקנים, כמו הישראלים, אינם מעונינים בפסגה `מתגלגלת`, אלא בפסגה אחת שתביא להסכם כולל. הפלסטינים לעומת זאת אמרו כי הם מעונינים במספר ועידות פסגה עד שיגיעו להסכם כולל.
 
 

גורם מדיני: עמדות ארה"ב קרובות יותר לעמדות ישראל

גורם מדיני בכיר בפמליית ברק אמר, שהעמדות האמריקניות בנושא המשא ומתן קרובות הרבה יותר לעמדות הפלסטיניות מאשר לעמדות הישראליות. לדבריו, "עובדה זו היא אחת הסיבות, שיקשו על השגת הסדר".

ראש הממשלה מתכוון לשחרר כ-30 אסירים בטחוניים לאחר תחילת הוועידה, רובם אנשי הג`יהאד האיסלאמי והחמאס, שביצעו עבירות קלות יחסית.

גורם מדיני בכיר העריך אמש, שמותו של נשיא סוריה, חאפז אל-אסד, מגדיל את הסיכויים להשגת הסכם בפסגה. חברי המשלחת הפלסטינית מבהירים הבוקר כי לא יסוגו מהקווים האדומים, אותם הגדיר ערפאת בעבר.

 

מרידור מצטרף

יו"ר ועדת החוץ והבטחון של הכנסת, דן מרידור, נענה להזמנתו של ראש הממשלה להצטרף אליו לוושינגטון. לפני יציאתו לקמפ-דיוויד, אמר מרידור לקול ישראל, כי הוא נוסע עם דעותיו שלו, ויעשה הכל כדי להשיג הסכם טוב, ולמנוע השגת הסכם רע. עם פרישתן של ש"ס, ישראל בעליה והמפד"ל, מרידור הוא הסמן הימני בממשלתו של ברק. חבר הכנסת עוזי לנדאו מסרב להתרגש מהצטרפות מרידור למשלחת. מרידור, אומר לנדאו, הוא אמנם "מאופק יותר מברק", אך זה מכבר עמדותיו מייצגות את השמאל.

בישראל וברשות הפלסטינית נכנסים לכוננות ביטחונית נרחבת, מחשש לפיגועי ראווה בזמן הפסגה בניסיון להכשילה. ראש אמ"ן, האלוף עמוס מלכא, מזהיר מפני הסלמה בשטחי הרשות הפלסטינית, במקרה של כישלון בשיחות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by