בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שלוש שנות מאסר לאריה דרעי 
 
 
חדשות נענע 

בית המשפט העליון החליט הבוקר לזכות את אריה דרעי מחלק מסעיפי האישום וקבע שהוא ירצה שלוש שנות מאסר בפועל. דרעי יחל בריצוי העונש ב-13 באוגוסט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט העליון ביטל היום (רביעי) בבוקר חלק מסעיפי כתב האישום נגד אריה דרעי. עם זאת בסעיפים אחרים הורשע דרעי ובית המשפט קבע כי הוא ירצה מאסר של שלוש שנים. בית המשפט קיבל את הטיעון של דרעי לגבי חלק מהכספים שקיבל, כך שאין הם בבחינת "כספי שוחד" כפי שקבע בית המשפט המחוזי.
 
 
בית המשפט קבע כי סכום השוחד נמוך ב-60 אלף דולר, 95 אלף דולר במקום 155 אלף דולר. השופטים ביטלו גם סעיף אחד מתוך שלושה סעיפים של מרמה והונאה.

דרעי יחל לרצות את עונשו ב-13 באוגוסט.

בצאתו מבית המשפט אמר דרעי: אני מקבל את גזר הדין באהבה ובשמחה, זה מהשמיים. אומנם השופטים הם בשר ודם ויש להם בחירה, אך זה ניסיון של הקדוש ברוך הוא שצריך לעמוד בו".

"העולם כולו גשר צר מאוד והעיקר לא לפחד כלל. אלך לבית הסוהר, אם הקדוש ברוך הוא גזר עלי שלוש שנות מאסר זה כנראה מה שמגיע לי", הוסיף דרעי.

יו``ר ש``ס, אל ישי, אמר כי "מי שמכיר את דרעי באופן אישי מבין שהוא זכאי. הפסיקה מאוד תמוהה, פסיקה של איפה ואיפה. זהו יום קשה.

 

כזכור, דרעי הורשע ב-14 באפריל 1999, לאחר משפט שארך חמש שנים, בלקיחת שוחד בסך 155 אלף דולר, במרמה והפרת אמונים ובקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. בית המשפט המחוזי בירושלים גזר עליו ארבע שנות מאסר בפועל וקנס של 250 אלף שקל או עשרה חודשי מאסר תמורתו. בית המשפט קבע גם כי העבירה של קבלת שוחד שבה הורשע נושאת עמה קלון.

באמצעות עורכי הדין שלו, יגאל ארנון ונבות תל צור, הגיש בסוף חודש מאי 1999 דרעי ערעור על ההרשעה לבית המשפט העליון. דרעי ביקש לזכותו מכל העבירות או לחילופין, אם ערעורו לא יתקבל, לבטל את עונש המאסר שהוטל עליו.

בערעור טען דרעי כי העד היחיד שייחס צביון של שוחד לכספים ששולמו לו בתקופה שעבד בישיבת "לב בנים" הוא עד המדינה יעקב שמולביץ, ש"לא ניתן, עניינית ומשפטית, להשתית ממצא כלשהו על סמך עדותו", שהיתה רצופה סתירות ותמיהות.

דרעי טען שמהכרעת הדין עולה, כי שום ראיה כשלעצמה, ואף לא עדות שמולביץ, אינה מספיקה כדי להרשיעו. לטענתו שופטי בית המשפט המחוזי התעלמו באופן שיטתי מראיות מהותיות שהביא ולכן דחו את גרסתו כי לא מדובר בכספי שוחד אלה בכספים שקיבלו הוא ורעייתו יפה מהוריה המאמצים.

 
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by