בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מדריד: מטען נפץ התפוצץ במרכז העיר  

מדריד: מטען נפץ התפוצץ במרכז העיר

 
 
חדשות נענע 

אסון כבד נמנע כשתחנת רדיו ספרדית הזהירה מפני מטען הנפץ שעתיד להתפוצץ בבירה הספרדית. המטען, שכלל כ- 15 ק"ג חומר נפץ, גרם לפציעתם של שמונה בלבד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פיצוץ זעזע (רביעי) את מדריד הבוקר, ופצע תשעה אנשים. הפיצוץ בלב מדריד, שאירע לידי חנות כל-בו גדולה בסביבות 06:30 שעון מדריד, ומיוחס למחתרת הבסקית, כיסה את האזור כולו בשברי זכוכיות, אך לא גבה קורבנות.
 
אלמוני, שהזדהה כאיש המחתרת הבסקית, הודיע לכבאים על הטמנת הפצצה כ- 20 דקות לפני הפיצוץ, אך כוחות הבטחון לא הספיקו לאתר את מקום הפצצה - כך מסרו גורמים רשמיים בממשלת ספרד. המשטרה מעריכה שמטען הנפץ כלל כ-15 קילוגרם של חומר נפץ. הודעה ברדיו המקומי בדבר עיתוי הפצצה מנעה אסון כבד, ובאירוע נפגעו שמונה אנשים בלבד מפגיעת זכוכיות, כאשר ארבעה מתוכם הובהלו לבית החולים וארבעה טופלו במקום.

"ישנתי כשזה קרה", מספר תושב האזור, "זה היה נורא, פחד נורא. חשבתי שהעולם מתחלק לשניים. חשבתי שהבניין התמוטט". לפני כחמש שנים, אגב, מכונית נפץ גבתה את חייו של שוטר ספרדי באותו מקום.

שמה של המחתרת הבסקית נקשר ברציחתם של חמישה קורבנות מאז ביטול הפסקת האש בדצמבר, שנה שעברה. המחתרת הבסקית מטילה את האחריות לחזרתה לדרך האלימות על ממשלת ספרד, המסרבת לדון בממשל עצמי בחבל הבסקים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by