בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עזר ויצמן עזב את משכן נשיאי ישראל 
 
 
חדשות נענע 

ויצמן ואשתו ראומה עזבו בצהריים את בית הנשיא. נשיא חדש ייבחר באחד באוגוסט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עזר ויצמן ורעייתו ראומה עזבו היום (חמישי) בצהריים את משכן נשיאי ישראל בירושלים וחזרו לביתם הפרטי בקיסריה. לפני שעזב נפרדו בני הזוג מעובדי המשכן.
 
הנשיא השמיני של מדינת ישראל ייבחר בכנסת ב-31 ביולי וישבע לתפקידו באחד באוגוסט. עד אז ימלא את מקום הנשיא יושב ראש הכנסת, אברום בורג.
 

נקודות מרכזיות בחייו

עם המלך חוסיין, קלינטון, רבין ז`ל, חסן וכריסטופר (לע``מ)
 עם המלך חוסיין, קלינטון, רבין ז`ל, חסן וכריסטופר (לע``מ)   
ויצמן נולד בשנת 1924 בתל אביב. מגיל 22 החל לפעול למען המדינה. בשנים הראשונות היה חבר באצ"ל ובהמשך שירת ב"שירות האווירי", שקדם לחיל האוויר הישראלי.
 
 
 
במלחמת העצמאות הטיס תחמושת ואספקה לנגב ולגוש עציון. כאשר קמה המדינה, נשלח לצ`כלוסובקיה ולמד כיצד מטיסים את ה"מסרשמידטים" הישנים. אחד מהם אף הטיס בעצמו לישראל. משנת 58 עד 66 שרת את המדינה כמפקד חיל האוויר.
 
 
במלחמת ששת הימים ואחריה, עד לשנת 69, היה ראש אגף המבצעים וסגן הרמטכ"ל. לאחר שהבין שלא יתמנה לתפקיד הרמטכ"ל, עבר למערכת הפוליטית ומונה לתפקיד שר התחבורה בממשלת הליכוד הלאומית של לוי אשכול.
 
 
בשנים 71-72 כיהן כיו"ר הנהלת תנועה "חרות" עד שהתפטר בעקבות מחלוקת עם מנחם בגין. לאחר שנה של "ברוגז" הוא חזר ל"חרות" ונשאר בה עד 1980. בממשלתו הראשונה של בגין (1977) מונה לתפקיד שר הביטחון והיה מעורב בתהליך השלום עם מצרים.
 
 
בתקופה זו הפך ויצמן לביקורתי יותר כלפי פעולות הממשלה, עד שב-1980 התפטר ממנה וסולק מ"חרות". במשך ארבע השנים הקרובות ויצמן ישנה כיוון ויחל את דרכו בעולם העסקים. ימים יגידו אם כאן ביצע את הטעות עליה הוא משלם את המחיר היום.
 
 
בשנת 84 ייסד את מפלגת "יחד" שזכתה בשלושה מושבים בכנסת, והצטרפה למפלגת העבודה לקראת הקמת ממשלת האחדות הלאומית. ויצמן מונה אז לתפקיד שר בלי תיק.
 
 
בשנת 86 אוחדה תנועת "יחד" עם מפלגת העבודה. בממשלת הליכוד הלאומית שהקים שמיר ב-88 מונה לתפקיד שר המדע והטכנולוגיה. בתקופה זו קיים מגעים עם אנשי אש"ף, שאז נחשבו לבלתי חוקיים, ובתגובה איים שמיר לסלקו מהממשלה.
 
בשנת 1992 החליט להתרחק מהפוליטיקה ושנה מאוחר יותר נבחר לתפקיד נשיא המדינה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by