בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הסתיימה שביתת הרופאים 
 
 
חדשות נענע 

נציגי הרופאים חתמו הערב על הסכם עם האוצר בו התחייבו לא לשבות במשך 10 שנים; מערכת הבריאות תשוב לפעילות סדירה ומלאה מיום ראשון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסתיימה שביתת הרופאים אחרי 125 ימים של שיבושים קשים במערכת הבריאות, לאחר שראשי ההסתדרות הרפואית חתמו הערב (חמישי) על הסכם שכר חדש עם האוצר.
 
יושב ראש ההסתדרות הרפואית, ד"ר יורם בלשר, אמר בראיון לחדשות ערוץ 2 כי הם מתכוונים להוציא הנחיות לרופאים בכל הארץ להתגייס על מנת לטפל בכל החולים. לדבריו, החל מיום ראשון יש לפתוח את כל מוסדות הבריאות למשמרת שנייה אחר הצהרים. זאת, על מנת לטפל בפיגור, שנוצר בתורים לניתוחים ובטיפולים בחולים בשל השביתה.
 

תוספת של %13.2 לשכר הרופאים

מקול ישראל נמסר שההסכם מבטיח לרופאים תוספת של 13.2 אחוזים לשכרם, שיפור בפנסיה של הרופאים, ושיפור בתנאי העבודה של המתמחים: מעתה יקבלו תוספת של 2700 שקל לשכר היסוד שלהם, ויום עבודתם לא יעלה על 24 שעות.

ועדה ציבורית תמשיך לדון בשכר הרופאים. הצדדים הסכימו לפתור את המחלוקות ביניהם באמצעות בוררות מוסכמת לעשר השנים הקרובות, תקופה שבה מתחייבים הרופאים לא לשבות. בנוסף, הוחלט כי תוקם ועדה ציבורית לבדיקת מערכת הרפואה הציבורית.
 
 

שר הבריאות לשעבר: יכולנו לסיים את השביתה ממזמן

ראש הממשלה, אהוד ברק, בירך הערב (חמישי) על סיומה של שביתת הרופאים, והוסיף כי הוא מצטער על הסבל הרב שנגרם לחולים במהלך השביתה.

שר הבריאות המתפטר שלמה בניזרי הצטרף גם הוא למברכים, אולם הביע צער כי הצעתו לועדה ציבורית לבדיקת מערכת הבריאות, לא התקבלה כבר בראשית המשבר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by