בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בארץ 
אחיו של אפרים ברכה שובר שתיקה: "הפרסומים הרגו אותו" 

אחיו של אפרים ברכה שובר שתיקה: "הפרסומים הרגו אותו"

 
בארץ |
 

מוטי ברכה, אחיו של תת-ניצב אפרים ברכה ז"ל, מפקד היחידה הארצית לחקירות הונאה שהתאבד בירייה לפני כחצי שנה התראיין לחדשות 10: "מערכת היחסים בינינו הייתה חזקה והיינו משחקים ביחד כדורסל. הייתה לו דרך להרגיע אותך"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מוטי ברכה, אחיו של תת-ניצב אפרים ברכה ז"ל, מפקד היחידה הארצית לחקירות הונאה שהתאבד בירייה לפני כחצי שנה, החליט לשבור את השתיקה שגזרה על עצמה המשפחה מאז ההתאבדות ולצאת למלחמה על שמו הטוב של אחיו.


במהלך הראיון, חזר ברכה ליום הטראגי: "אני הראשון שקיבלתי את הטלפון מהבת שלו שבו היא אמרה לי שאבא הלך ולא חזר. ישר התקשרתי לאחים שלי והלכנו לבדוק, חשבנו בהתחלה שאולי הוא הלך לקבר של ההורים שלנו, אבל ב-19:00 קיבלנו את ההודעה המרה".


כאשר מתבקש להתייחס לנסיבות ההתאבדות הוא עונה כי "לכל אחת מאיתנו יהיו תאריות וכל אחד יחפש את רגשי האשם שלו וישאל את עצמו איפה הוא טעה. מבחינתי הפרסומים הרגו אותו. מערכת היחסים בינינו הייתה חזקה והיינו משחקים ביחד כדורסל. הייתה לו דרך להרגיע אותך".


מיד לאחר שקיבל את הצעת השוחד מהרב פינטו, שרצה כי יחשוף בפניו פרטים בנוגע לחקירת העמותה שלו, דיווח אפרים ברכה ז"ל על כך לממונים עליו ואף הסכים להפליל את הרב הנערץ עליו. "הוא אף פעם לא סיפר לנו על מה שנעשה עם הרב", אומר אחיו, "אני יודע שהוא היה אצלו למטרות עבודה".

 

 
"הפרסומים הרגו אותו". תת ניצב אפרים ברכה ז"ל
 "הפרסומים הרגו אותו". תת ניצב אפרים ברכה ז"ל   צילום: חדשות 10 
 

ערעורו של פינטו על גזר דינו נדחה לפני שבועיים ועוד חודש הוא ישלח לשנת מאסר בפועל. בינתיים מפארים שלטי חוצות ענקיים את פעילויות הצדקה של הרב כעוד דרך לסמא את עיני הציבור מפני האמת המרה, האמת שבה שלטון החוק הפסיד לשלטון הרבנים.

 

 
ערעורו נדחה. הרב פינטו
 ערעורו נדחה. הרב פינטו   צילום: חדשות 10 
 
 

יואב יצחק, מאתר החדשות ניוז 1, מסר: "אני מוחה על התגייסות ערוץ 10 למסע מפוקפק לטיהור אפרים ברכה ז"ל. בניגוד לטענותיכם, אין מדובר במסע הכפשה, אלא בסדרה של תחקירים שפרסמתי וחשפתי בדבר מעשיו הפליליים של תנ״צ ברכה. בית המשפט לא קיים שום דיון מהותי בשום פרשה שחשפתי ולכן לא הפריך וגם לא אימת מאומה, מכיוון שאלה הוסתרו מבית המשפט ע"י הפרקליטות שגוננה על ברכה ז"ל".

 

עוד הוסיף יצחק כי " ברכה ז"ל התאבד בגלל שידע היטב על האירועים שהתרחשו במח"ש ועל העדויות שנשמעו בשבוע שקדם להתאבדות, לרבות עדויות שאימתו החשדות בדבר הדלפותיו מחקירת פרשת השוחד בעיריית אשדוד ועדויות נוספות שאימתו החשדות לכך שקיים יחסי שוחד עם כמה גורמים ובהם קבלנים בכירים".

 

לסיום אמר : "בנוסף נמסרה עדות במח״ש מצד עבריין על הדלפה מצד ברכה. ברכה ידע היטב כי חקירתו היא עניין של ימים ולכן בחר להתאבד. הפרסומים על מעשיהם של מאיר ומוטי ברכה לא נעשו כחלק ממסע הכפשה, אלא כחלק מסדרה של כתבות לחשיפת עבירות פליליות שבוצעו במשך שנים בחברת דן. הפרסומים התבססו על דוח מבקר המדינה שחשף כשנה קודם לכן את מעשיהם של האחים ברכה וכן על בסיס תלונות למשטרה שהגישו נגדם בכירים בחברת דן".

 

מחברת "דן" נמסר: "בחברה מתקיים נוהל דמוקרטי בין החברים המחזיקים במניות החברה וזכותם להחליט מי ישמש דירקטור ומי תופסק כהונתו. בהצבעה חשאית שהתקיימה, החליטו בעלי המניות להפסיק את כהונתם של שני חברי דירקטוריון, ובהם מאיר ברכה. הטענות לרדיפה מכוונת כנגד מי מהאחים ברכה הינה משוללת יסוד ועולה כדי דיבה. יתרה מכך, בעבר הושמעה ביקורת נגד מנהלים בחברה בגין יחס סלחני כביכול כנגד מאיר ברכה, בעקבות דוח מבקר המדינה החמור בעניינו. לחברה אין מידע בנוגע למקורות המידע של העיתונאי יואב יצחק, ובוודאי שאין לה קשר לפרשת פינטו".

 

במשטרה טענו כי אינם מספקים פרטים אודות חקירה, אבל גורמים במשטרה אישרו כי אכן הוגשה תלונה כנגד מאיר ברכה בחשד לאי סדרים במסגרת המאבקים הפוליטיים בתוך חברת דן. התלונה הזו עדיין נבדקת במשטרה וטרם התקבלו הכרעות בעניינה".

 

 
הרב יאשיהו פינטו בבית המשפט
 הרב יאשיהו פינטו בבית המשפט   צילום: חדשות 10 
 

הרב פינטו: "מצרים על אובדן חיים, היזהרו בהאשמות חסרות שחר"

מטעמו של הרב פינטו נמסר:

 

"1. לרב פינטו אין קשר לענייני משפחת ברכה או למתנהל בחברת דן או בכל חברה אחרת, וכל טענה שכזו מוכחשת וחסרת שחר. מוטב לבני משפחת ברכה להפסיק לזרוק בוץ באחרים ולפתור את בעיותיהם האישיות בכוחות עצמם. תמוה שכלי תקשורת מכובד מאפשר הטחת אשמה ללא בדל ראיה או הוכחה לטענות אלו.

"2. הרב פינטו מצר על התאבדותו של אפרים ברכה ועל אבדן חיים בנסיבות כה טראגיות. טענותיכם בנוגע לניהול קמפיין כביכול הן בגדר הוצאת דיבה. לרב אין כל קשר בהחלטות של כלי תקשורת בנוגע לפרסומים כאלה ואחרים ואנו מבקשים להיזהר בפרסום אשמות חסרות שחר המייחסות לרב מניעים פסולים מבלי להביא כל אישוש לכך".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by