בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חבר מושבעים מזכה את האפ.בי.איי בפרשת הכת של דיויד כורש 
 
 
חדשות  נענע

לאחר שבע שנים מגיעה לסיומה פרשת ההתבצרות של חברי הכת בדחיית תביעת הפיצויים שהגישו בני משפחתם של חברי הכת שנהרגו בעת הסתערות הסוכנים הפדרלים על החווה בה שהו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ניצחון לממשלת ארצות הברית בתביעת פיצויים נגדה בסך 675 מליון דולר. חבר מושבעים זיכה את סוכני האפ.בי.איי מאחריות למותם של 80 מחברי הכת של דיויד כורש בעת הסתערות הסוכנים על החווה בה שהו בוויקו שבטקסס.
 
שבע שנים לאחר ההתבצרות של חברי הכת מסתיימת הפרשה בזיכוי מוחלט לממשלה ולסוכנים הפדרלים, בתביעת פיצויים שהגישו ניצולים וקרובי משפחותיהם של הנספים בדליקה. לטענתם הזנחה של הממשל והשימוש המיותר בכח הם שגרמו לאסון.

לאחר ארבעה שבועות של שמיעת עדויות ושעתיים של דיונים, יצא חבר המושבעים וזיכה את אנשי האף.בי.איי. בתוך כשעתיים פסקו המושבעים כי האחריות למותם של 80 חברי הכת נופלת אך ורק על מנהיגם, דיויד כורש שפקד על התאבדות המונית. הם קבעו כי אנשי היחידה המיוחדת ניסו לבצע את המוטל עליהם.

הכת של דיוויד כורש השתכנה בחווה בהר כרמל בסמוך לוויקו. לאחר התבצרות ארוכה של חברי הכת שהחזיקו בנשק פרץ האף.בי.איי. ב-19 לאפריל 1993 למקום. חברי הכת העלו את החווה באש וחלקם התאבדו. 20 מבין 80 הניספים היו ילדים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by