בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל יפנה מתנחלים שהקימו מאחז לא חוקי 

צה"ל יפנה מתנחלים שהקימו מאחז לא חוקי

 
 
חדשות נענע 

כמה תושבי גוש עציון הקימו מאחז על גבעת התמר הסמוכה לאפרת במטרה למנוע מהפלסטינים להשתלט על הגבעה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשעות הקרובות יפנה צה"ל קבוצה של כמה עשרות מתושבי גוש עציון, שהקימו מאחז לא חוקי, על גבעת התמר סמוך לאפרת. הגבעה כלולה בתחום תוכנית המתאר של הישוב, ובעבר אושרה להתיישבות.
 
בימיו של ראש הממשלה, יצחק רבין, הוחלט לבטל את האישור להתיישב על גבעה זאת ולהעניק אישור חלופי להתיישבות על גבעה הסמוכה יותר לגרעין המובנה של אפרת, גבעת הזית.

לפנות בוקר הוצבו במקום שני צריפים, ומיכלי מים. דובר הקבוצה, דני גפן, אמר: "בתוך כל אווירת הויתורים, הנסיגות והחולשה, אנו גם מבקשים להוכיח שהציונות עדיין לא מתה". לדבריו, דרש מהם צה"ל להתפנות מהמקום. "לא נתפנה מרצון, ואם יפנו אותנו, ההתנגדות תהיה פאסיוית בלבד. המטרה שלנו היא לקיים כאן משמרות קבועות, עד שתהיה גם על הגבעה הזאת אחיזה של קבע".

עיתון "הארץ" מדווח הבוקר כי הקמת המאחז הינה יוזמה של תושבים מאפרת ומישובי הגוש, והיא אינה מתואמת עם מועצת יש"ע או עם המועצה המקומית באפרת.

ב"קול ישראל" דווח הבוקר כי שני שוטרים נפצעו קל, במקום לאחר שדרכו על דוקרנים שהניחו אנשי הקבוצה כדי למנוע מכלי רכב של צה"ל והמשטרה להגיע למאחז. השוטרים עלו לגבעה ברגל בשעת חשכה ולא הבחינו בדוקרנים. צה"ל הכריז על המקום שטח צבאי סגור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by