בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מדענים בבריטניה: החלה מגיפת 'הפרה המשוגעת' 
 
 
חדשות  נענע

המדענים מעריכים כי המחלה נמצאת בשלבים ראשונים של התפרצות בקרב אלו שנשאו אותה בשנים האחרונות. עדיין לא ברורים ממדי המגיפה. הערכה - מזון תינוקות וארוחות בבתי ספר היוו קטליזטור להתפשטות המחלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המדענים בבריטניה החוקרים את התפתחות מחלת `הפרה המשוגעת` (קרוצפלד-יעקב) אצל בני אדם סבורים כי מזון תינוקות וארוחות שהוגשו בבתי הספר הם כנראה חלק מגורמי ההדבקה במחלה.
 

ד"ר רוברט וויל, ראש היחידה הממשלתית לחקר המחלה טוען כי שיטות לטחינת ועיבוד בשר בקר בשנות ה-80` גרמו ככל הנראה לבשר נגוע.

תיאוריה זו יכולה להסביר את מקרי המחלה בקרב צעירים שהולכים ומתרבים לאחרונה.

הבי.בי.סי מדווח כי בינתיים נמשכת חקירת מותם של ארבעה בני אדם ממחלת הפרה המשוגעת בעיירה צפונית ללסטר,שניים מהם בני 19, אחד בן 24 ואדם נוסף בן 35.

דר` וויל אומר כי על פי רוב תקופת הדגירה של המחלה עומד על כעשר שנים, אולם הצעיר שבין החולים הראה סימנים ראשונים כבר בגיל 14 ואצל חולים נוספים התגלו סימפטומים של המחלה בגיל העשרה.
יחד עם זאת עדיין מתעקשים החוקרים כי המחלה נפוצה בעיקר בקרב בני השישים ומעלה ונדירה בקרב אלו שגילם נמוך מחמישים.

פרופ` רוי אנדרסון אומר בראיון לתחנת הרדיו הרביעית של הבי.בי.סי כי נראה שבריטניה עומדת בפני התפרצות מגיפת הפרה המשוגעת זאת לאור הנתונים המדאיגים בהתפרצות המחלה באחרונה.
בשנת 1995 אותרו שלושה חולים במחלה, ב-1996 אותרו 10 מקרים וכך גם ב-1997. ב-1998 נרשמו 18 מקרים של המחלה ובשנה שעברה אובחנו 14 מקרים כאלו. אולם שנת 200 נראית חריפה מכל קודמותיה. עד כה אובחנו כבר 12 חולים.

"השנה אין ספק כי מספר החולים יהיה גבוה מכל השנים הקודמות, ולכן המגיפה בתחילתה" אומר אנדרסון ומוסיף כי "ייתכן מדובר במגיפה בהיקף מצומצם, וכולנו מקווים כי אכן כך יהיה, אבל מחלה כזו היא בעלת תקופת דגירה ארוכה במיוחד. בהתחשב בעובדה כי החשיפה למחלה התרחשה, ככל הנראה, בסוף שנות השמונים, עדיין מוקדם להעריך האם מדובר במגיפה בממדים קטנים, בינוניים או גדולים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by