בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הרבנות הראשית תהפוך לרשות עצמאית 
 
 
חדשות נענע 

שר הדתות יוסי ביילין נענה לבקשתם של הרבנים הראשיים והבטיח לשחרר אתום ממרות משרד הדתות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרבנות הראשית תהפוך לרשות עצמאית בכפוף למשרד ראש הממשלה ולא למשרד הדתות כפי שהיה עד כה. כך נקבע ע"י השר יוסי ביילין המכהן גם כשר הדתות. ביילין נענה לבקשתם של שני הרבנים הראשיים. משמעות ההחלטה בפועל היא שהרבנים הראשיים הם אלו שימנו את רבני הערים והשכונות.
 
שני הרבנים הראשיים, ישראל מאיר לאו ואליהו בקשי דורון, פנו בסוף השבוע שעבר אל ראש הממשלה ברקג ושר הדתות ביילין בבקשה לנצל את התפטרות המפד"ל וש"ס מהממשלה כדי להעביר אותם ממרות משרד הדתות.

הרב בקשי דורון אישר את הדברים ואמר: "כעת מינוי רב נעשה עפ"י מפתח מפלגתי ואנו דורשים לשנות את המצב הבלתי נסבל הזה". השר ביילין תומך בדרישת הרבנים וכך גם השר מלכיאור שאמור לקבל את תפקיד שר הדתות במידה וש"ס לא תחזור לממשלה.

העיתון "מעריב" מדווח כי נושא שני שמרגיז את חברי ש"ס הוא מינוי הרב שמואל רבינוביץ` לתפקיד היוקרתי של רב הכותל. הרב רבינוביץ מקורב למפלגת העבודה והיה בעבר יועצו של שמעון פרס. במפלגות הדתיות מגדירים את מינוי רבינוביץ ע"י ביילין כ: "מחטף" ו"שערוריה".

השר ביילין אמר כי "הגיעו אלי המלצות למנות את הרב רביבנוביץ לממונה על רחבת הכותל בצרוף המלצה חתומה של הרבנים הראשיים" בש"ס אמרו כי הם יערערו על ההחלטה. הרב רבינוביץ עצמו אמר כי שום דבר עוד לא נסגר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by