בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק יחזור לארץ אם לא יושג הסכם תוך| 48 שעות 
 
 
חדשות נענע 

"הגענו לשלב ההכרעה", אומרים במשלחת הישראלית. ברק שוקל פתרון בעיית הפליטים במסגרת הרשות הפלסטינית. שרון קורא לברק "לחזור הביתה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ראש הממשלה אהוד ברק שוקל לחזור ארצה אם לא יושג הסדר ב-48 השעות הקרובות, כך נמסר הבוקר (שני) מגל"צ. גורמים ישראליים אמרו אתמול, שבמצב הדברים הנוכחי, הסיכויים להסדר הולכים ופוחתים, כך מדווח עיתון "הארץ". "הגענו לשלב ההכרעה", הסבירו אתמול גורמים רשמיים במשלחת הישראלית, "אם לא יוכח ביומיים הקרובים שיש סיכוי להגיע להסדר, אין טעם להישאר כאן".
 
"מעריב" מדווח שאחד השרים שדיבר עם ברק, אמר: "עכשיו ברור לחלוטין שהפסגה בקמפ דיוויד לא יכולה להסתיים בהצלחה, אלא אם ברק יעשה ויתורים בירושלים".

השר יוסי ביילין אמר היום בתוכנית "עניין אחר" בקול ישראל כי נדרשים "פתרונות יצירתיים" לבעיית ירושלים. לדבריו, יש למצוא דרך שתאפשר לתושבי מזרח ירושלים להיות אזרחי היישות הפלסטינית שתוקם, אך עם זאת לנהל את ענייניהם בעצמם. "אפשר לדחות את ההסדר על ירושלים בשנות דור", אמר.

ישראל לא תכיר בבעיית הפליטים, כך נמסר מקול ישראל. אתמול שקל ברק להכיר בהחלטה 194 שדל האו"ם, המאזכרת את זכות השיבה, אולם היום הוא אומר שיסכים לפתרון בעיית הפליטים בתחומי הרשות הפלסטינית בלבד.

ואילו הפלסטינים משדרים אופטימיות. "48 השעות הקרובות יראו אם ניתן להשיג הסכם תוך ימים או תוך מספר שבועות", אמר פקיד פלסטיני הנמצא בקשר ישיר עם מנהלי המו"מ מהצד הפלסטיני. "קלינטון להוט מאוד לעשות זאת תוך ימים".

"האמריקנים פועלים לקראת הודעה כלשהי ביום רביעי", אמר פקיד הפלסטיני. גם גורמים ישראליים המקורבים למו"מ סבורים, כי היום או מחר צפויים האמריקנים להגיש את הצעת הגישור שלהם, שאמורה להציל את המצב.

דוברו של קלינטון רמז אף הוא לצורך בפתרון מהיר: "הכל מכירים את לוח השנה, הכל מבינים מהן הבעיות ומה לוח הזמנים, ולכן אני סבור שהם מבינים כי דרוש מאמץ אינטנסיבי", אמר הדובר, ג`ו לוקהארט. "הסוגיות קשות, והאווירה יכולה להיות מתוחה. זהו המצב לאשורו".

עדות להתקדמות כלשהי בשיחות ניתן למצוא בהתפתחויות בשיחות בין הצוותים הישראלים והפלסטינים באתר הפדרלי בעיירה אמיצברג, שנפתחו אתמול בבוקר. מקול ישראל נמסר שההסכמות שהושגו בשיחות היום היו בנושאים לא עקרוניים.

"אין קשר בין שיחות אמיצברג לקמפ דיוויד", הבהיר אתמול לוקהארט. אבל, עד מוצאי שבת סרבו הפלסטינים לאפשר לשיחות על נושאי המים, כלכלה וכל הנושאים האחרים, כל עוד לא חלה תזוזה בקמפ דיוויד.

עם זאת, מקורות ישראליים אמרו אתמול כי ראש הממשלה דחה הצעת גישור אמריקאית לקביעת הגבול בין ישראל והמדינה הפלסטינית, שביסודה חילופי שטחים משני עברי הקו הירוק. ברק גם הבהיר לאמריקאים, כי לא יסכים לוויתורים בנושאים פרטניים לפני שיתבררו העמדות הפלסטיניות.

במשלחת הישראלית לקמפ דייוויד אמרו גם אתמול כי למרות הדיונים הרציניים בסוגיות המרכזיות של המו"מ, לא חלה עדיין התקדמות של ממש, הפערים גדולים מאוד ולא ברור עדיין אם העמדות הנוקשות שמציג יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, הן עמדות מיקוח טקטיות או עמדות אמיתיות.

הישראלים מעריכים כי באמצע השבוע, לפני צאתו של הנשיא ביל קלינטון לפסגת הג`י-8 באוקינאווה, יניחו האמריקאים על השולחן הצעת גישור מפורטת וכתובה. נראה כי בממשל חוששים שאחד הצדדים יאיים לפוצץ את הוועידה בתגובה למסמך הגישור, ולכן מהססים להניחו. ברק מעריך כי הפסגה תימשך גם בסוף השבוע הקרוב, לאחר שובו של קלינטון מהמזרח.

יו"ר הליכוד, ח"כ אריאל שרון, קרא אתמול לברק בנאומו בהפגנת הימין בתל אביב לחזור הביתה. לשכתו של שרון הבהירה, כי לא הייתה זו קריאה לממשלת אחדות לאומית, אלא הבטחה לתמיכת האופוזיציה בברק אם יחזור הביתה ו"יימנע מלחתום על כתב כניעה, אפילו לא בראשי תיבות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by