בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בשאר בנאום ההשבעה: סוריה רוצה שלום 
 
 
רויטרס

כמו כן קרא הנשיא הטרי להנהגת דמוקרטיה בסוריה, אם כי הבהיר כי לא כזו הנהוגה במערב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא סוריה בשאר אל אסד אמר היום (שני), שסוריה מעונינת לשוב במהירות לשולחן המשא ומתן ולהגיע לשלום עם ישראל, אך לעולם לא תוותר על תביעתה להחזרת כל רמת הגולן. אסד אמר את הדברים, שניות לאחר שהושבע רשמית, בפני הפרלמנט הסורי, לתפקיד נשיא סוריה לשבע השנים הבאות.
 
"אנו מאשרים כאן מחדש שאנחנו ממהרים לעשות שלום, אך אנו איננו מוכנים לוותר על אדמותינו או שטחינו ולסכן את הריבונות שלנו".

"אנו קוראים לארצות הברית לשחק תפקיד מרכזי כמתווך הוגן וכנותנת חסות לתהליך השלום", אמר אסד, והבהיר כי "יהיה צורך בהפעלת לחץ כדי להוציא אל הפועל את ההחלטות הבינלאומיות, המתייחסות ללבנון, סוריה והפלסטינים".

אסד הדגיש, כי "אנו מבקשים להדגיש כאן שאנו מזדרזים להגיע להצהרת שלום, אך איננו ממהרים להתפשר על סנטימטר מאדמותינו, ואיננו מוכנים שיפגעו בריבונות שלנו. אנחנו מעוניינים להשיג שלום, כי זוהי ההחלטה האסטרטגית שלנו", אמר הנשיא החדש.

בעניין רמת הגולן, אמר אסד - "אנו כמהים להחזרת הגולן. כמה זמן שזה ייקח, האדמה הזו היא שלנו, והיא תחזור אלינו במלואה. איננו מוכנים לשלם את מחיר אי יכולתן של ממשלות ישראל להגיע להחלטת שלום".

בנאומו, חרג בשאר מהטקסט הכתוב, והתייחס לטענת ישראל, לפיה "כמה מטרים" הפרידו בין סוריה וישראל ובין הסכם השלום. "אם אותם כמה מטרים אינם מהווים בעיה, כמו שהם אומרים, מדוע שלא יחזור לקו הארבעה ביוני 1967?", שאל בשאר. "עד לרגע זה הם (מנהיגי ישראל) לא סיפקו שום הוכחה אמיתית שהם באמת ובתמים מבקשים להשיג שלום".

תחנת גלי צה"ל מדווחת שבהתייחס לנסיגה מלבנון, אמר בשאר שזו מעידה על הצלחתם של העם הלבנוני והחיזבאללה במאבקם. עוד נמסר, כי בשאר קרא להנהגת דמוקרטיה בסוריה, המבוססת על ההסטוריה והתרבות במדינה, אם כי לא כזו הנהוגה במדינות המערב.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by