בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לראשונה ירידה בהשקעות קשורות אינטרנט  

לראשונה ירידה בהשקעות קשורות אינטרנט

 
 
חדשות ביזנס פורטל

מתוך הסכום הכללי הושקעו 397 מיליון דולר בחברות הקשורות לאינטרנט - נתח של %54 מסך ההשקעות, לעומת %71 ברבעון הקודם. זו פעם ראשונה שנרשמת ירידה בהשקעות בחברות הקשורות לאינטרנט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היקף ההשקעות בחברות היי-טק ברבעון השני של השנה הגיע לשיא חדש של 735 מיליון דולר - עלייה של %19 ביחס להיקף ההשקעות ברבעון הקודם. נתונים אלה עולים מסקר ה- Money Tree שערך משרד קסלמן וקסלמן.
 
יוסי פילוס, השותף האחראי על תחום ההיי טק בקסלמן וקסלמן, מציין כי הירידות החדות שספגו מניות הדוט.קום והטכנולוגיה בבורסת הנאסד"ק, לא האטו את קצה העליה בהשקעות הון סיכון בישראל, עם זאת, ניתן לראות ירידה קלה בשיעור ההשקעות בחברות הקשורות לאינטרנט בהשוואה לרבעון מקביל.

עוד עולה, כי במחצית הראשונה של שנת 2000 גייסו חברות הסטארט אפ 1.35 מיליארד דולר, זהו גידול של כ- %34 מסך ההשקעות שנרשמו בכל שנת 1999. חברות שאינן קשורות לאינטרנט גייסו במחצית הראשונה 517 מיליון דולר, המהווים %84 מסך כל ההשקעות ברבעון הקודם.

ברבעון השני נרשם מספר שיא של 129 עסקאות והסתמנה מגמה של עלייה במספר ההשקעות בשלבים מוקדמים: עסקאות בשלבי ה-סיד ובשלב הסבב הראשון היוו יחד נתח של %50 ממספר ההשקעות שנרשמו ברבעון.

מגמה זו, מציינים בקסלמן, משקפת את התחושה כי יותר ויותר חברות הון סיכון מתאימות עצמן למציאות של השקעות בשלבים ראשונים, לצד הקמתם של גופי הון סיכון חדשים המתמחים בהשקעות מסוג זה.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by