בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הצעת אי האמון של קליינר עברה ברוב של ארבעה מול שניים 
 
 
חדשות נענע

במחזה נדיר השתתפו בהצבעת אי האמון בראש הממשלה רק שמונה חברי כנסת. רוב הסיעות בחרו לכבד את הנוהג לפיו לא מצביעים אי אמון נגד ראש הממשלה בשעה שזה בשליחות ממלכתית בחו"ל. הממשלה לא נפלה משום שלכך דרוש רוב של 61 ח"כים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארבעה בעד, שניים נגד ושני נמנעים, זוהי התוצאה בהצבעה על הצעת אי האמון בראש הממשלה שהעלה חבר הכנסת מיכאל קליינר, חירות, היום (שני) אחר הצהריים לדיון במליאת הכנסת.
 
קליינר סרב למשוך את ההצעה למרות פניות רבות שעליו לעשות כן מפאת הנוהג שלא להצביע אי אמון בראש ממשלה בעודו שוהה בחו"ל בשליחות ממלכתית.

רוב הסיעות כיבדו את הנוהג ולא השתתפו בדיון. קליינר ושלושה חברי סיעת ישראל ביתנו - האיחוד הלאומי, שמשכו את הצעת אי האמון שלהם מוקדם יותר, תמכו בהצעה ושני חברי סיעת רע"ם התנגדו לה.

קליינר אמר בדיון במליאה כי העלה את ההצעה מפני שזו "חובתנו להביע את מחאתנו הצודקת, משום שמדובר בעתיד ישראל".

בראיון לקול ישראל הסביר קליינר כי "ההצבעה היא כלי פרלמנטרי שיש לעשות בו שימוש במיוחד כעת כאשר ראש הממשלה עלול לחתום על הסכם הרה גורל שיסכן את ביטחון ישראל".

קליינר הוסיף עוד כי ברק ומפלגת העבודה הם ששברו לראשונה את הנוהג לא להצביע אי אמון בשעה שראש הממשלה בחו"ל. קליינר ציין כי לפני שנתיים בשעה שראש הממשלה דאז בנימין נתניהו שהה בסין הגישה מפלגת העבודה הצעת אי אמון וברק היה מי שהוביל את הנימוקים בעד ההצעה.

למרות הרוב לה זכתה הצעת אי האמון של קליינר, הממשלה לא נפלה משום שדרוש רוב של 61 חברי כנסת.
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by