בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
מדיני - ביטחוני 
טרנסג'נדרית שסירבה להתגייס נכנסה לכלא של גברים 

טרנסג'נדרית שסירבה להתגייס נכנסה לכלא של גברים

 
מדיני - ביטחוני |
 

איידן קטרי, שנכנסה לכלא 6 לשבוע בעקבות סירובה להתגייס אמרה: "אסור לנו לשתוק לאי שוויון - מסרבת להתגייס לצבא כובש ומדכא. לא מוכנה להצטרף לחייל בחברון ולהפוך רוצחת בשם הכיבוש"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

טרנסג'נדרית בכלא צבאי לגברים. עונש של שבוע מאסר בכלא 6 הוטל על סרבנית המצפון, איידן קטרי בגין סירובה להתגייס לצבא.

 

העונש יוביל לכך שקטרי תכנס לכלא גברים, זאת אף על פי שהיא מגדירה את עצמה בתור אישה. לפני המשפט העבירה איידן מסר דרך עורכת דינה, עו״ד נועה לוי, מרשת ׳מסרבות׳: "אולי יכניסו אותי לכלא גברים, אבל אני מוכנה לשלם את המחיר כדי להתנגד לכיבוש".

 

 
 
 

קטרי אף התייחסה לכניסתה לכלא בעמוד הפייסבוק שלה: "אסור לנו לשתוק לאי שוויון - מסרבת להתגייס לצבא כובש ומדכא. לא מוכנה להצטרף לחייל בחברון ולהפוך רוצחת בשם הכיבוש".

 

חבר הכנסת, אילן גילאון (מרץ), שלח מכתב לשר הביטחון משה יעלון, לרמטכ"ל, גדי אייזנקוט, וליועצת הרמטכ"ל לענייני מגדר, תא"ל רחל טבת ויזל, שבו דרש כי קטרי תשהה בכלא נשים. "אני קורא להתערבותך המידית בדברים, בכדי לאפשר לקטרי לרצות את ימי מחבושה בכלא הנשים, ובכך למנוע את הנזק הפיזי ו/או הנפשי שעלול להיגרם לה כל אימת שהיא מצויה באגף הגברים", כתב.

 

עוד הוסיף גילאוi כי "ברור לי כי בהשקפת עולמך אין ולו קורטוב של הסכמה עם קטרי, עמדותיה ומעשיה, אך אני מפציר בך לראות בעניין, כאמור, סוגיה הומניטרית לכל דבר ועניין, וכן לראות את הבהילות הנדרשת לעשיית מעשה בנדון. ככלי להגן עליה מפני אלימות מינית ו/או אלימות על רקע מגדרי, הצבא עלול אף להעבירה לבידוד/ מעבר לסכנה הפיזית הצפויה לאישה טרנסג'נדרית בכלא גברים, קיימת סכנה לפגיעה נפשית חמורה אולי אף יותר, דבר שהצבתה באגף הבידוד לא יפתור, ואולי אף יחמיר".

 

 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by