בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערפאת: שיחות קמפ-דיוויד הגיעו לנקודת משבר 
 
 
חדשות נענע 

ברק מכחיש היום כי איים לעזוב את השיחות אם הצעת הגישור האמריקנית תכלול גם ריבונות פלסטינית בירושלים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת הודיע היום למנהיגים ערבים כי השיחות בקמפ-דיוויד הגיעו למשבר. משלחת פלסטינית תצא בקרוב לדמשק, להכין את פגישתם הראשונה של ערפאת ובשאר אל-אסד, שתיערך בעקבות הפסגה.

 
השר אמנון ליפקין-שחק הכחיש היום (שלישי) שראש הממשלה אהוד ברק מתכוון לחזור לישראל ללא הסכם, אם הצעת הגישור האמריקנית שתוגש היום תכלול ריבונות פלסטינית בירושלים. גדי בלטיאנסקי, יועץ התקשורת של ראש הממשלה, הכחיש גם הוא את הידיעות.

מקור ישראלי בכיר אומר הבוקר (שלישי) כי הערפל הכבד סביב השיחות יתפזר בקרוב, וכי ברק בשום אופן לא ייסוג מהקוים האדומים.

הנשיא ביל קלינטון וצוות יועציו לוחצים על הצדדים להגיע להסכם כלשהו עד יום רביעי, טרם צאתו של הנשיא ליפאן. אם לא יושג הסכם, או לפחות הכרזה כלשהי, עשויים הצדדים להחליט על השעיית השיחות, או על הישארות בקמפ-דיוויד והמשך הדיונים עד שובו של קלינטון.

פקיד אמריקני בכיר אמר אתמול, כי קלינטון לא מתכוון לשנות את לוח הזמנים שלו. המקור הבהיר כי פסגת ה-G-8 היא אירוע חשוב ביותר, וקלינטון ישתתף בה כמתוכנן.

במסגרת המאמצים להשיג התקדמות לקראת פשרה סופית ביממה הקרובה, האמריקנים יגישו היום מסמך גישור. ראש הממשלה ברק איים כי אם ההצעה האמריקנית תכלול ריבונות פלסטינית בירושלים, הוא יעזוב מיד את השיחות.

העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר כי השיחות נכשלו ולא יושג במסגרתן הסכם, אולם איש במשלחת הישראלית לא מאשר את הידיעה.

בגלי צה"ל מדווחים הבוקר, כי ברק נתן הוראה לחיל האוויר הישראלי להתכונן לטיסה בחזרה לישראל כבר מחר בבוקר, אך יחד עם זאת, הצוות המנהלי קיבל הוראה להתכונן לאפשרות שהשיחות בקמפ דייוויד יימשכו עד ה-27 לחודש.

אתמול הוגשו לבג"צ שתי עתירות המבקשות להפסיק את פעילות המרצים שאינם משתייכים לשירות המדינה - אנשי העסקים טל זילברשטיין, משה גאון ויוני קורן. את העתירות הגישו ח"כ לימור לבנת ועמותת הימין "בצדק". העותרים ביקשו מבג"ץ לחייב לאלתר את ראש הממשלה, את היועץ המשפטי לממשלה ואת נציב שרות המדינה לאסור על המשך הפעילות, ולא לתת לשלושה להיכנס למתקנים ממשלתיים. היום ידון בג"צ בעתירות.

ראש הממשלה אהוד ברק, הורה לשגריר ישראל בוושינגטון, דוד עברי, להמשיך את הסיוע לפעילות המרצים והמסבירים. עיתון "הארץ" מדווח הבוקר כי הוראתו של ברק נמסרה לשגריר שעות ספורות בלבד לאחר שקיבל הוראה ממשרד החוץ להפסיק את פעילות כל המרצים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by