בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפלסטינים: מבוי סתום במשא ומתן 
 
 
חדשות נענע

ח"כ טיבי טען שערפאת רצה להודיע על כשלון הפסגה בשל עקשנות בצד הישראלי, אולם קלינטון זימן אותו לפגישה; מנגד אומר מקור ישראלי: מסתמנת הסכמה סביב נושא ירושלים; קלינטון לא יבטל את נסיעתו ליפן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשעות אחר-הצהרים (שעון ישראל) ימריא נשיא ארצות הברית, ביל קלינטון, לועידת המדינות המתועשות ביפן, כאשר בקמפ-דיוויד שוררת אווירה של משבר.
 
המשא ומתן נמשך היום (שלישי) בקמפ-דיוויד, כשהצדדים ממשיכים להיאבק סביב נושא ירושלים, ונשיא ארצות הברית, ביל קלינטון, מנסה לקרב בין הצדדים לפני נסיעתו ליפן מחר.

יושב ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, איים הערב לעזוב את השיחות בקמפ דיוויד, אם ישראל לא תגמיש את עמדותיה. חבר הכנסת אחמד טיבי אמר כי הערב נערכה פגישה מכרעת בין קלינטון לערפאת, בה אמר ערפאת שאם לא תהיה התקדמות בצד הישראלי- הוא יודיע למזכ"ל האו"ם על כשלון סופי של השיחות.

לעומת זאת מקור ישראלי מסר לסוכנות רויטרס כי ישנה התקדמות סביב נושא ירושלים. לפי המקור, שנמצא בקשר עם ברק, מתגבשת הבנה סביב נושא ירושלים, לאחר השיחות האינטנסיביות שהתנהלו במהלך הלילה, לפני נסיעתו של קלינטון לפסגת המדינות המתועשות ביפן. מקור פלסטיני אמר מנגד: "אין עדיין הבנה בנושא ירושלים".
 
 

דובר הבית הלבן: הפערים מאוד גדולים

דובר הבית הלבן, ג`ו לוקהארט, אמר שקלינטון שוחח עם ראש הממשלה, אהוד ברק, עד לפנות בוקר הבוקר (שעון ארה"ב) והחל את יומו חמש שעות אחר-כך בפגישה עם יועציו לפני פגישתו עם יושב ראש הרשות, יאסר ערפאת.

"שני הצדדים הבהירו את עמדתם לנשיא ויהיה זה מאוד, מאוד קשה לנסות ולגשר על הפערים", אמר לוקהארט.

בתשובה לשאלה: האם קלינטון מוכן לעבוד גם הלילה עד מאוחר אמר הדובר: "כמובן".
 

קלינטון לא יבטל את נסיעתו ליפן

דובר הבית הלבן הדגיש כי קלינטון אינו מתכוון לבטל את נסיעתו ליפו ביום רביעי. בינתיים נדחתה המראתו של מטוס העיתונאים המלווים את קלינטון בנסיעה. המטוס היה אמור להמריא היום (שלישי) אולם ימריא רק מחר, משום שהבית הלבן לא מעוניין, שהכתבים יפספסו את הנעשה בקמפ-דיוויד.

מהבית הלבן נמסר כי קלינטון ימריא מחר בצהרים (שעון ישראל) לטוקיו.

בינתיים ביטלה מזכירת המדינה, מדלן אולברייט, נסיעה מדינית ללונדון על מנת להישאר באתר השיחות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by