בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
וירוס קטלני מאיים על העיר ניו יורק 
 
 
רויטרס

הוירוס שעשוי לגרום לנזק מוחי, ומועבר על ידי עקיצת יתוש, מאיים בימים האחרונים על תושבי ניו יורק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
איום חדש על העיר ניו יורק: וירוס שעשוי לגרום לנזקים מוחיים מופץ בימים אלה בעיר על ידי יתושים. עם זאת, עד כה לא נודע לרשויות הבריאות בעיר על בני אדם שנפגעו כתוצאה מהוירוס.
 
מדובר בוירוס שלא התגלה בחלקו המערבי של כדור הארץ עד הקיץ האחרון בו מתו 7 אנשים כתוצאה מהדבקות בוירוס ו- 62 אנשים חלו.
לאחרונה נמצא הוירוס גם ביתושים בצפון ובמזרח העיר ניו-יורק. כמוכן נמצאו שני עורבים באחד מפרברי העיר ניו יורק, שנדבקו בוירוס. כתוצאה מכך הורו רשויות הבריאות על הדברה של אותם אזורים בהם נמצאו העורבים.

עד כה לא נתגלו אנשים, שנדבקו בוירוס, עם זאת לפני מספר חודשים החלו רשויות הבריאות בעיר ניו יורק במבצע להעלאת המודעות בקרב הציבור הניו יורקי לגבי קיומו של הוירוס. מטרת הקמפיין הייתה להעלות את מודעות הציבור לסכנה בעקיצות יתושים, שעשויות לגרום להדבקה בוירוס, וכן לפגוע באתרי הרבייה של היתושים. הסימפטומים המאפיינים את הלוקים בוירוס הם חום גבוה, כאבי ראש, כאבי בטן, חולשה בשרירים, איבוד הכרה ופריחה.

ניל כהן, ראש אגף שירותי התברואה בעיר ניו יורק הסביר כבר עתה מתבצעת תוכנית למיגור הוירוס. יש לציין שבשנה שעברה נלחמו ארגונים התומכים באיכות הסביבה ברצון משרד הבריאות לרסס את פרבריה של ניו יורק בחומרי הדברה בשל חשש לפגיעה סביבתית בעקבות השימוש בחומרים המדבירים.

ברשויות הבריאות בעיר ניו יורק עדיין לא בטוחים כיצד הגיע הוירוס, שמקורו באוגנדה, לארה"ב. אחת הסברות היא שתושב אמריקני ייבא ציפור הנגועה בוירוס מדרום אפריקה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by