בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
השכלה: הפער העדתי הולך ומתרחב 

השכלה: הפער העדתי הולך ומתרחב

 
 
חדשות נענע 


מנתונים שהציג אמש משרד החינוך עולה כי הפער בין נתוני ההשכלה של ילידי הארץ ממוצא אשכנזי ובין ילידי הארץ ממוצא מזרחי, הולך ומתרחב. הפער בין יהודים לערבים - גדול עוד יותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נתונים שהציג אמש (שלישי) משרד החינוך מצביעים על התרחבות פערי ההשכלה בין ילידי הארץ ממוצא אשכנזי ובין ילידי הארץ ממוצא מזרחי. מהנתונים, שהוצגו בפני חברי ועדת החינוך של הכנסת, עולה כי הפער בין שתי האוכלוסיות מתחיל להסתמן כבר בכיתות הנמוכות.
 
העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח כי ל-53 אחוזים מילידי הארץ ממוצא אירופאי או אמריקני השכלה של 13 שנות לימוד ומעלה, לעומת 23 אחוזים מילידי הארץ ממוצא אסייתי או אפריקני. הפער אך מתרחב כשמדובר בלימודי המדעים המדויקים, שם נהנים ילידי הארץ ממוצא אשכנזי מיתרון מובהק עוד יותר. פערים רחבים עוד יותר עולים בהשוואה בין נתוני ההשכלה של אזרחי ישראל הערביים ואלה של אזרחי ישראל היהודים.

ד"ר שלמה סבירסקי ממכון אדווה למחקרים חברתיים, אומר כי מאחורי הנתונים עומדים פערים חברתיים-כלכליים: "הורים בעלי אמצעים, בדרך כלל אשכנזים, משלימים לילדיהם מכיסם את מה שמשרד החינוך אינו נותן להם" אומר ד"ר סבירסקי, "ואילו ילדיהם של הורים חסרי אמצעים, שרבים מהם משתייכים לאוכלוסיה ממוצא מזרחי או ערבי, ממשיכים להדרדר בהישגיהם, ולכן לא זו בלבד שהפערים אינם מצטמצמים, אלא שהם ממשיכים לגדול".

מנכ"ל משרד החינוך, שלומית עמיחי, הגיבה אמש על הנתונים: "אנחנו חייבים לגרום לניתוק הקשר בין הישגים לימודיים למוצא עדתי". עמיחי הציגה בפני ועדת החינוך של הכנסת תוכנית לצמצום הפערים החברתיים, ואמרה כי שמשרד החינוך יציב את נושא הפערים החברתיים בראש סדר העדיפויות שלו.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by