בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קלינטון: מסרב לאבד את התקווה 
 
 
חדשות נענע 

ברק יעכב חזרתו לארץ עד למועד המראתו של קלינטון ליפן; נסיונות אמריקאים אחרונים להשיג הסכם; ערפאת: אם אסכים לוותר בנושא ירושלים - יהרגו אותי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נראה כי נשיא ארה"ב, ביל קלינטון, לא מאבד תקווה, גם בשעות הגורליות ביותר של פסגת קמפ-דייויד. "עבדנו קשה בכדי למצוא נתיב שיביא להסכמה בין הצדדים" אמר דובר הבית הלבן ג`ו לוקהרט במסיבת עיתונאים.
 
"בנקודה זו לא הגענו לכך אך הנשיא ימשיך במלאכתו ככל אשר יוכל, בכדי למצוא את הדרך לפתרון", הוסיף.

אהוד ברק הודיע כי יעכב את חזרתו ארצה עד למועד טיסתו של קלינטון לוועידת G-8 ביפן.

האמריקנים טוענים כי המו"מ נמשך גם בשעות אלו מתוך ניסיון להגיע להסכם.

ברק העביר הלילה מכתב רשמי לקלינטון, בו הוא מטיל את מלוא האחריות לכישלון על ערפאת "לצערי הגעתי למסקנה שהצד הפלסטיני מנה"ל מו"מ ללא תום לב; אין נכונות שם להגיע להכרעות הסטוריות והן יאלצו לשאת בתוצאות הטרגיות של כישלון המו"מ", כתב ברק.

הנשיא קלינטון נועד הלילה עם ערפאת, כדי ללחוץ עליו לוותר בנושא ירושלים ולקבל את ההצעה הישראלית למסירת שכונות ערביות במזרח ירושלים תמורת סיפוחן של שכונות יהודיות לעיר.

כזכור, המשבר החל אתמול בלילה כאשר חזר ערפאת לעמדותיו המקוריות, ודרש נסיגה מלאה לקווי 67` וריבונות מלאה בכל מזרח ירושלים. אנשי ברק אמרו על ערפאת כי "אין בצד הפלסטיני פרטנר מלא לשלום". ברק אמר לערפאת כי הוא מוכן לשוב לפסגה נוספת בקמפ דייויד, אבל "כשאשוב אולי כבר לא אהיה ראש ממשלה".

ערפאת הבהיר לקלינטון כי אין לו שום מנדט, לא מהאוכלוסיה הפלסטינית ולא מהאומות הערביות, לוותר בנושא ירושלים. ערפאת גם זועם על אי נכונותו של ברק לקבל אחריות על בעיית הפליטים. ראש הרשות הוסיף כי אם יסכים למה שברק רוצה להסכים עליו בירושלים, הוא לא יישאר בחיים זמן רב, וקלינטון ייאלץ להמשיך לנהל את המו"מ מול השייח` אחמד יאסין. "אין אף מנהיג ערבי בעולם שיש לו מנדט לוותר בנושא ירושלים", אמר.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by