בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
התחדשו הדיונים בקמפ-דיוויד 
 
 
חדשות נענע 

בכיר ישראלי: המשבר נמשך; על הפרק- ירושלים: ברק מסרב לסגת לקווי 67', ערפאת מסרב לחתום על הסכם שמשאיר את שאלת ירושלים פתוחה; קלינטון בדרך ליפאן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורם ישראלי בכיר אומר הערב (חמישי) כי המשבר בשיחות עם הפלשתינים עדיין נמשך. בקמפ-דיוויד התחדשו היום הדיונים בין ישראל לפלסטינים, ללא נוכחותו של הנשיא קלינטון, שעזב לפסגת ראשי המדינות המתועשות. על-פי סיכום מוקדם בין הצדדים מדובר בשיחות לא-פורמליות.
 
דובר הבית-הלבן, ג`ו לוקהרט, הודיע כי המשא-ומתן יימשך היום בהילוך נמוך, בכדי לאפשר לנציגי המשלחות לנוח בתום תשעה ימים של שיחות אינטנסיביות.

"כולנו חשבנו שהמשא ומתן נגמר ואז גילינו, שאף אחד מהצדדים לא רצה ללכת, אף אחד לא רצה לוותר", אמר הנשיא קלינטון במסיבת העיתונאים לפני יציאתו ליפן, כשהוא נראה תשוש מאוד.
 

אופטימיות זהירה בקרב חברי המשלחות

רשת סי.אן.אן דיווחה כי למרות חילוקי הדעות סביב בעיית ירושלים שוררת אופטימיות זהירה בשני הצדדים.

יו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת דורש נסיגה מלאה לקווי 4 ביוני 67` בירושלים - אחד הקווים האדומים המרכזיים של ראש הממשלה אהוד ברק. גורמים במשלחת הישראלית מעריכים שהמחלוקת תביא לפיצוץ השיחות.
 
 

הפלסתינים סרבו להצעת גישור של האמריקנים

אתמול הגישו האמריקנים את טיוטת ההסכם שגיבשו. ישראל קיבלה את הטיוטה בחיוב, בעוד הפלסטינים הגיבו בשלילה.

בעקבות כך הודע ברק אתמול על פרישתו מהשיחות, אך היום הסכימו ברק וערפאת להישאר בקמפ-דיוויד בזמן היעדרו של נשיא ארה"ב ביל קלינטון, שיצא היום לוועידת המדינות המתועשות ביפן. מזכירת המדינה מדלן אולברייט נשארת עם הצדדים בפסגה בזמן היעדרו של קלינטון.


היום העריך ח"כ אחמד טיבי כי לא יושג הסכם מלא, בגלל בעיית ירושלים. גורם פלסטיני אומר שערפאת לא יסכים לחתום על הסכם שמשאיר את שאלת ירושלים פתוחה.

"אני לא מאמין שיכול להיות מאמץ נוסף מצד ברק", אמר ח"כ עוזי ברעם.

"שני הצדדים עשו מאמץ כן ואינטנסיבי כדי לפתור את המחלוקות בסוגיות הקשות ביותר", אמר קלינטון במסיבת העיתונאים בה הודיע על המשך המשא ומתן בהעדרו. "הפערים עדיין משמעותיים", הוסיף, "למרות ההתקדמות, וכולנו צריכים להיות מוכנים לעשות את המאמץ האחרון בדרך לשלום".

לפני צאתו ליפן, הספיק קלינטון לשוחח עם כמה מנהיגים במזרח התיכון, ולבקש מהם להתערב, כדי לפתור את המשבר בשיחות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by