בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הערכה: אברהם שלום מונה לבדוק זליגת מידע מהכור בדימונה 

הערכה: אברהם שלום מונה לבדוק זליגת מידע מהכור בדימונה

 
 
חדשות נענע 

גורמים שונים הביעו אתמול מחאה על העסקתו המחודשת של אברהם שלום, ראש השב"כ בפרשת קו 300, במערכת הביטחון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במשרד הביטחון נמנעו גם אמש (רביעי) למסור פרטים על מהות התפקיד אותו קיבל לאחרונה אברהם שלום, ראש השב"כ לשעבר בפרשת קו 300, אשר הוגדר כסודי.
 
עיתון `הארץ` מדווח הבוקר כי אחת ההערכות היא ששלום מונה על ידי ראש הממשלה, אהוד ברק, לבדוק זליגת מידע מהכור בדימונה ואת מדיניות הפרסומים בנוגע לכור.

לפני כניסתו לתפקיד לפני כחודשיים נפגש שלום לשיחה עם ראשי המלמ"ב, האגף הממונה על הביטחון במשרד הביטחון שאחראי בין השאר על אבטחת הקריה למחקר גרעיני.

אתמול (רביעי) פנתה התנועה לאיכות השילטון בדרישה לברק להפסיק לאלתר את העסקתו של שלום במשרד הביטחון. חבר הכנסת נעמי חזן, החברה בוועדת החוץ והביטחון בכנסת, אמרה אמש כי המינוי של שלום הוא "פשיטת רגל ועדיף היה שבמערכת הביטחון ישמרו ממנו מרחק". גם הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל קרא אף הוא אתמול "להרחיק את שלום מכל תפקיד ציבורי".

שלום נאלץ להתפטר מתפקידו כראש השב"כ ב-1986 לאחר שבדיקה של משרד המשפטים מצאה כי הוא הורה לחסל שני מחבלים שנתפסו בחיים לאחר שחטפו אוטובוס בקו 300 מאשקלון לתל אביב. שלום ניסה גם לטשטש ולבדות ראיות כדי להסיר את האחריות מהשב"כ ולהטילה על יצחק מרדכי, אז אלוף פיקוד הדרום.
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by