בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ח"כ דרוקמן: אעתור לבג"צ בגלל שירות בנות ביחידות קרביות 
 
 
חדשות נענע 


רבני המפד"ל מאיימים להוציא חיילים דתיים מיחידות קרביות בהן משרתות בנות. לדבריהם, שירות משותף פוגע בחוסן המוסרי של צה"ל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רבני המפד"ל וראשי מכינות קדם צבאיות של הציונות הדתית איימו אתמול (רביעי) להוציא את החיילים הדתיים מיחידות קרביות, אם ייאלצו לשרת יחד עם בנות לוחמות, כך מדווח העיתון "מעריב".
 
בדיון בוועדה לקידום מעמד האישה בכנסת הזהיר ח"כ הרב חיים דרוקמן (מפד"ל) כי יעתור לבג"ץ אם ישובצו בנות ליחידות קרביות שבהן משרתים חיילים דתיים. "מצדי שאישה תהיה טייסת או רמטכ"ל, אבל שלא תשרת ביחידה קרבית מעורבת", הוסיף.

עיתון "הארץ" מדווח כי הרמטכ"ל רב-אלוף שאול מופז הודיע השבוע לרבני ישיבות ההסדר והמכינות הקדם צבאיות כי הוא מוכן להקים צוות צבאי, שיקיים עמם "דיאלוג" סביב ההסתייגויות שהעלו הרבנים משילוב נשים בתפקידי לחימה בצה"ל. גורמים צבאיים אמרו עם זאת, כי צה"ל לא דן עד כה מחדש בדרישות הרבנים וגם לא הציג להם הצעות פשרה חדשות.

ראש המכינה הקדם צבאית בעלי, הרב אלי סדן, אמר כי "יחידות מעורבות גורמות להכנסת מתח מיני", לדעתו מדובר בפגיעה בחוסן המוסרי של צה"ל. "צריך להשתדל שאישה לא תעסוק בלחימה" הוסיף, "אישה לא צריכה להרוג".

הרב יובל שרלו, ראש הישיבה הקדם צבאית בפתח תקווה, הביע חשש מ"יצירת שני צבאות - צבא שבו ישרתו חיילים עם חיילות, וצבא נפרד, שבו ישרתו רק חיילים דתיים".

מאגף כוח אדם נמסר, כי עד כה לא ביקש אף חייל דתי שלא לשרת ביחידות החדשות שנפתחו לשירות של חיילים וחיילות יחדיו.

לשאלותיהן של הח"כיות יעל דיין (ישראל אחת), יו"ר הועדה, וח"כ נעמי חזן (מרצ), האם מדובר באיום שחיילים דתיים לא ישרתו בצבא אם יימשך שירות חיילות בתפקידי לחימה, השיב סדן: "או אתן או אנחנו".

הרוחות בוועדה נרגעו רק לאחר שקצינת ח"ן ראשית, תא"ל סוזי יוגב, הבטיחה כי לא תהיה כל בעיה לחייל דתי לשרת ביחידה קרבית שלא ישובצו בה נשים. "לכל היותר, ישובצו לוחמות בשתיים עד שלוש מחלקות מעורבות", אמרה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by