בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האינטרנט כאמצעי להפגת השעמום של תוכים בודדים 
 
 
חדשות נענע 

חוקרת תוכים אמריקנית מפתחת בימים אלו דפדפן מיוחד לתוכים כדי שאלה יוכלו להפיג את השעמום שאוחז בהם כאשר הם נשארים לבד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חוקרת תוכים מארצות הברית, איירין פפרברג, מפתחת בימים אלה שיטה ללימוד תוכים לגלוש באינטרנט. פפרברג מפתחת בחודשים האחרונים דפדפן מיוחד, Interpet Explorer, עבור התוכי האפריקאי האפור.
 
עיתון "הארץ" מדווח הבוקר (יום חמישי) כי פפרברג מנסה ללמד את התוכי ארתור, בן 20 חודשים, לגלוש באינטרנט באמצעות ג`ויסטיק מיוחד שהוא מפעיל באמצעות טפריו ומקורו. ארתור יכול לבחור באמצעות הג`ויסטיק בין ארבעה מצבים שונים, שמתורגמים באמצעות תוכנה מיוחדת לפעולות הדפדפן. התוכי יכול לבחור טפט למסך ולשמוע שירים.

בראיון לעיתון "ביזנסוויק" הסבירה פפרברג כי מטרת הפרויקט ללמד את התוכי שביכולתו לשנות את הסביבה שלו. "תוכים הם כמו ילדים, הם זקוקים לתשומת לב", אמרה פפרברג, "בלעדיה הם לועסים לעצמם את הכנפיים ומורטים את הנוצות. זה מאוד לא בריא".

התוכים הם אומנם חיות חכמות, אך עדיין לא ברור אם הם מסוגלים לתקשר עם העולם החיצון באמצעים טכנולוגיים. הניסוי הנוכחי נמצא עדיין בשלבים ראשונים, ועדיין אי אפשר להסיק ממנו מסקנות מדעיות.

החזון לפי פפרברג, אם ארתור אכן ילמד לגלוש, הוא לאפשר לתוכים לבחור סרטי וידאו על תוכים אחרים, כדי שיוכלו לצפות בהם בעת שבעליהם לא נמצאים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by