בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מדענים: הצלחנו לעבור את גבול מהירות האור 

מדענים: הצלחנו לעבור את גבול מהירות האור

 
 
חדשות נענע 

קבוצה של מדענים מפרינסטון אומרת כי הצליחה בניסוי לגרום לקרן לייזר לנוע מהר יותר ממהירות האור, מהירות שנחשבה כבלתי עבירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במשך זמן רב האמינו המדענים כי אין ביקום דבר מהיר יותר מאור הנע בחלל הריק במהירות של קרוב ל-300 אלף קילומטרים בשניה. אולם בניסוי שנערך בפרינסטון שיגרו מדענים קרן לייזר דרך תא עם אדי צסיום במהירות כה רבה עד שהקרן עזבה את התא עוד לפני שהיא סיימה להכנס אליו. קרן הלייזר עברה מרחק השווה ל-310 פעמים המרחק שהקרן הייתה עושה אילו התא היה מכיל ריק (ואקום).

מדענים אומרים כי זוהי הדגמה ראשונה לכך שמהירות האור, שנחשבה למהירות קבועה וכלל ברזל בטבע, יכולה לעבור את הגבולות המוכרים, לפחו בתנאי מעבדה. "הניסוי מוכיח כי התפיסה שדבר אינו יכול לנוע מהר יותר ממהירות האור היא מוטעית", אמרו מנהלי המחקר. ההישג בניסוי, שכרגע אין לו אף שימוש מעשי, עורר התרגשות בקרב קהילה מצומצמת של פיסיקאים ברחבי העולם.

החוקרים בפרינסטון בוחנים את גבולות תאוריית היחסות של אלברט איינשטיין שפותחה כנעט לפני מאה שנה. לפי התורה המהירות של חלקיקי אור הנעים בריק, כמו בחלל, היא המידה המוחלטת היחידה ביקום. מהירותם של שאר הדברים נמצאת ביחס למתבונן.

בעתיד הרחוק יתכן כי תוצאות הניסוי ישמשו ליצירת מחשבים מהירים יותר שיוכלו להעביר מידע באמצעות חלקיקי אור. סוכנות איי.פי מדווחת כי קיימים גם כמה מדענים שחולקים על משמעויות הניסוי. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by