בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הקולוסיאום ברומא נפתח מחדש, אחרי 500,1 שנה 
 
 
רויטרס

ההצגה "אדיפוס המלך" חנכה את האמפיתיאטרון. התיאטרון הקאמרי הוזמן לפסטיבל הפתיחה, אך לא יגיע בגלל התנגדות התיאטרון האיראני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אתמול (רביעי) הועלתה, לראשונה מזה 500,1 שנה, הופעה בקולוסיאום ברומא, כשהתיאטרון היווני הלאומי העלה שם את הטרגדיה היוונית הקלאסית "אדיפוס המלך" של סופוקלס.
 

בתקופת האימפריה הרומית נערכו במקום קרבות בין גלדיאטורים וחיות פרא. "על השחקנים למצוא רוח לחימה בקוליסאום", אמר מנהל התיאטרון היווני, "הצגה היא תמיד קרב".

באמפיתיאטרון הרומי, שייפתח בקרוב לתיירים, ייערך פסטיבל שיימשך שבועיים, לרגל סיום עבודות השיקום של המקום, שארכו שמונה שנים בעלות של כ-19 מיליון דולר. האמפיתיאטרון העתיק, שבנייתו הסתיימה תחת שלטונו של הקיסר טיטוס בשנת 80 לספירה, יכול היה להכיל בעת העתיקה עד 000,75 איש. כיום יכול המקום להכיל רק 700 איש, בשל מצבו העדין של המבנה, שניזוק במשך השנים מרעידות אדמה והזנחה.
 
 

האיטלקים הזמינו לפסטיבל הצגות משלוש מדינות - ישראל, יוון ואיראן - המייצגות שלושה עמים עתיקים ואת שלוש הדתות המונותיאיסטיות. ה"קאמרי" הוזמן להעלות את המחזה "אדיפוס בקולונוס" מאת סופוקלס. אולם, בגלל לחץ שהפעלה איראן, בשל סירובה להופיע על במה אחת עם "האויב הציוני", ובשל סירובו של משרד החוץ לממן את הופעת ה"קמארי" אם לא יופיעו האיראנים, הודיע הקאמרי על ביטול השתתפותו. שר החוץ של איראן אמר אתמול, כי מדובר בהצלחה דיפלומטית ומדינית איראנית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by